خودرو

فرزندان لامبورگینی

شرکت لامبورگینی در سال ۱۹۶۳ توسط فروچیو لامبورگینی تاسیس شد و در سال ۱۹۹۸ گروه فولکس‌واگن آن را با قیمت ۱۱۰ میلیون دلار خریداری کرد که در ساختار این گروه خودروسازی آلمانی، به‌عنوان زیرمجموعه‌ای از شرکت آئودی قرار گرفت.

به گزارش تجارت امروز به نقل از مدآنلاین، خودروهای اسپرت لامبورگینی هم ظاهری خاص دارند و هم نام‌هایی خاص. اما آن نام‌ها از کجا گرفته شده‌اند؟ شاید حدس شما هم همین باشد: اغلب از روی نام گاوهای جنگی. نگاهی داریم به ریشه و اینکه این نام  گاوهای جنگی. .‎ها از کجا آمده‌اند‎

رونتون ۲۰۰۸: رونتون نام گاوی بود که ماتادوری به نام فلیکس گوزمن را در سال ۱۹۴۳کشته بود. در ساخت رونتون از موتور ۶,۵ لیتری ۱۲ سیلندری با ۶۵۰ اسب‌بخار قدرت استفاده شده بود. جالب است بدانید که از این مدل تنها ۲۰ ددستگاه تولید شده است.

فرزندان لامبورگینی

گالاردو ال پی ۴-۵۶۰ ۲۰۰۹: گالاردو یکی از پرفروش‌ترین خودروهای لامبورگینی به شمار می‌رود. این خودرو مجهز به موتور ۵,۲ لیتری ۱۰ سیلندر است که قادر است ۵۶۰ اسب‌بخار قدرت تولید کند. گالاردو نام یکی از نژادهای تاریخی گاوهای جنگی است.

فرزندان لامبورگینی

سستو المنتو ۲۰۱۰: سستو المنتو یکی از خاص‌ترین لامبورگینی‌هایی است که تا به حال ساخته شده است. موتور این خودرو همانند موتور گالاردو ۵,۲ لیتری و ۱۰ سیلندر است ولی ۵۷۰ اسب‌بخار قدرت دارد. نام این خودرو به معنای عنصر ششم است که اشاره به فیبر کربن استفاده شده در ساخت اکثر قسمتهای آن دارد.

فرزندان لامبورگینی

آونتادور ال پی۴-۷۰۰ ۲۰۱۲: آونتادور با موتوری ۶,۵ لیتری و ۱۲ سیلندر و ۷۰۰ اسب‌بخار قدرت نامش را از یک گاو برنده جایزه در اسپنیش کوریدا گرفته است. منافذ روی بدنه عجیب و شتاب عالی از ویژگی‌های بارز این خودرو هستند.

انتهای مطلب

امتیاز بدهید

تلگرام تجارت امروز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا