سکه و طلا

قیمت انواع سکه پارسیان امروز ۳۰ شهریور۱۴۰۱

امروز چهارشنبه ۳۰ شهریور۱۴۰۱؛ قیمت سکه پارسیان در انواع سوت با عیار ۷۵۰ را در جدول زیر مشاهده کنید.

به گزارش تجارت امروز؛ سکه پارسیان به دلیل شباهتی که با سکه دارد به‌عنوان سکه شناخته می‌شود که همانند سکه بهار آزادی و یا نیم و ربع بهار آزادی دارای وزن ثابت نمی‌باشند و هرکدام دارای وزنی مجزا هست که در صورت پرس بودن بر روی کاغذ آن درج گردیده است. مثلاً ۵۰۰/۰ (پانصد سوت) یا ۷۵۰/ ۰ (هفت‌صد و پنجاه سوت) و یا ۱/۲۵۰ (یک گرم و دویست و پنجاه سوت) و در قسمتی دیگر عیار آن ثبت‌شده است که باید ۷۵۰ یا ۱۸ عیار را ثبت کرده باشد.

اگر سرمایه اندکی دارید پس بهتر است از سکه‌های پارسیان استفاده کنید. قبلاً سکه‌های پارسیان به شکل سکه در بازار به فروش می‌رسیدند، اما اخیراً ضرب آن‌ها دیگر به شکل مدور ممنوع شده و امروزه به شکل‌های مختلف ازجمله بیضی، شش‌ضلعی، پنج‌ضلعی یا مستطیل در بازار موجود هستند.
در سال‌های اخیر به دلیل گران شدن سکه و کاهش قدرت خرید مردم سکه‌های پارسیان به بازار آمده‌اند و همچنین سکه پارسیان به دلیل شباهتی که با سکه دارد به‌عنوان سکه شناخته می‌شود که همانند سکه بهار آزادی و یا نیم و ربع بهار آزادی دارای وزن ثابت نمی‌باشند و هرکدام دارای وزنی مجزا می‌باشد که در صورت پرس بودن بر روی کاغذ آن درج گردیده است.

عنوان سکه پارسیان

قیمت ( ریال)

سکه ۵۰ سوتی ۶۷۳.۴۵۰
سکه ۱۰۰ سوتی ۱.۳۲۶.۹۰۰
سکه ۱۵۰ سوتی ۱.۹۸۰.۳۵۰
سکه ۲۰۰ سوتی ۲.۶۳۳.۸۰۰
سکه ۲۵۰ سوتی ۳.۲۸۷.۲۵۰
سکه ۳۰۰ سوتی ۳.۹۴۰.۷۰۰
سکه ۴۰۰ سوتی ۵.۲۴۷.۶۰۰
سکه ۵۰۰ سوتی ۶.۵۵۴.۵۰۰
سکه یک گرمی پارسیان ۱۳.۰۸۹.۰۰۰
سکه ۱.۵ گرمی پارسیان ۱۹.۶۲۳.۵۰۰
سکه دو گرمی پارسیان ۲۶.۱۵۸.۰۰۰

انتهای مطلب

امتیاز بدهید

تلگرام تجارت امروز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا