راهنمای سرمایه گذاران

معرفی نویسندگی، تایپ و ویراستاری از جمله مشاغل خانگی و کم سرمایه

نویسندگی، تایپ و ویراستاری از جمله مشاغلی هستند، که شما می توانید در خانه انجام دهید. در این مقاله به معرفی کامل این شغل و چگونگی تبدیل شدن به نویسنده را در اختیار شما می گذاریم.

به گزارش تجارت امروز، نویسندگی، تایپ و ویراستاری، یکی از زیباترین شغل های دنیا محسوب می شود. شما اگر ذهن خلاقی دارید و به نویسندگی علاقه مند هستید. این شغل مناسب شما است.

معرفی نویسندگی، تایپ و ویراستاری

شغل نویسندگی برای کسانی که به دنبال کار کردن در خانه هستند. گزینه ی بسیار خوبی است. شما اگر می خواهید تبدیل به یک نویسنده خوب شوید باید ذهن متمرکز و قوی داشته باشید، که این شغل مستلزم تکرار و تمرین بسیار است.

به صورت مرتب کتاب بخوانید

برای شروع کار نویسندگی، تایپ و ویراستاری زیاد بخوانید. بیشتر بهترین نویسنده هایی که میشناسم هم خواننده های طمع دار هستن هر چه بیشتر بخوانید و به طور خاص کتاب های بیشتری بخوانید، بیشتر در معرض نوشتن با کیفیت بالا قرار می گیرید.

بدون اینکه متوجه این موضوع شوید، عناصر متن را درونی می کنید، و به آرامی متوجه خواهید شد که شروع به پیاده سازی آنها در نوشته های خود می کنید.

نه تنها این، خواندن به شما ایده می دهد. ایده های زیادی و هر چه ایده های بیشتری داشته باشید، راحت تر می توانید آنها را روی کاغذ بگذارید.

هر روز بنویس

مثل هر چیز دیگری در زندگی، تمرین کامل می کند. اگر نوشتن خود را به ۳ قسمت در ماه محدود کنید، احتمالا پیشرفت زیادی نخواهید کرد.

اما اگر هر روز بنویسید، متوجه خواهید شد که روند کار آسان تر می شود. افکار واضح تر می شوند. و مهمتر از همه، شما شروع به لذت بردن از آن خواهید کرد.

همیشه انجام کارهایی که در آن خوب هستیم لذت بخش تر است. نوشتن هم فرق ندارد. یک راه عالی برای انجام این کار این است که هر روز به تعداد مشخصی از کلمات متعهد شوید. به عبارت ساده، هرچه بیشتر بنویسیم، موفق تر می شویم.

یک وبلاگ راه اندازی کنید تا در نویسندگی، تایپ و ویراستاری موفق شوید

صحبت از وبلاگ ها، یکی از بهترین راه ها برای تبدیل شدن به یک نویسنده، را انداری وبلاگ است.

سریع ترین راه برای شروع یک وبلاگ است. این اولین قدم است که به مردم توصیه می کنم بدون توجه به اینکه چه کسب و کار آنلاین را شروع می کنند، انجام دهند.

شروع یک وبلاگ زندگی را کاملا تغییر داد. اثرات مثبت شروع هم به سرعت پیش می آید.

درباره هر چیزی که علاقه مند هستید یا به آن فکر می کنید بنویسید، و با گذشت زمان طاقچه و موضوعات شروع به روشن تر شدن کردند، همین اتفاق برای شما خواهد افتاد.

ثبت نام در دوره آنلاین نویسندگی

برای انجام نویسندگی، تایپ و ویراستاری در دوره های آنلاین شرکت کنید. دوره های مختلف آنلاین برای افرادی که می خواهند نویسنده شوند وجود دارد. این به طور خاص بر روی چگونگی تبدیل شدن به یک نویسنده بهتر یا چگونگی متقاعد کردن بیشتر با کلمات شما تمرکز دارد. این یک رویکرد نسبتا غیر متعارف است.

جایی برای دریافت انتقادات واقعی پیدا کنید

این یک مشکل است، نه فقط با نویسندگان، بلکه با افراد خلاق یا کسب و کار به طور کلی. اغلب اوقات دریافت بازخورد واقعی از مردم دشوار است زیرا نزدیکترین افراد به شما می خواهند احساس خوبی داشته باشید.

آنها ترجیح می دهند خوب و مودب باشند تا اینکه آنچه را که واقعا باید بشنوید به شما بگویند. وقتی سعی می کنید مهارت های نوشتن خود را بهبود ببخشید، این وحشتناک است. آخرین چیزی که می خواهید این است که عادت های بد را تکرار کنید، یا ساعت ها کار دستکاری کنید که جالب نیست.

مادر شما احتمالا بهترین فردی نیست که از کار شما انتقاد کند. و همسر مهم تو هم همینطور. یا یک همکار تجاری یا مربی مورد اعتماد خود را پیدا کنید، یا می توانید جوامع آنلاین را برای دریافت بازخورد واقعی پیدا کنید.

به عبارت ساده، هر کاری که می توانید انجام دهید تا شفافیت اساسی را از اطرافیانتان بدست آورید.

انجمن های نقد نویسی

این انجمن ها به شما در  نویسندگی، تایپ و ویراستاریی کمک زیادی ی کند. این انجمن ها تمایل دارند بر نوشتن داستان تمرکز کنند، اما می توانند یک مکان عالی برای دریافت بازخورد در مورد سبک نوشتن شما و همچنین ایده ها باشند.

شروع به نوشتن در دفتر خاطرات

این یک موضوع مشترک است که من در میان بسیاری از موفق ترین افراد کارآفرین دیده می شود. بعضی وقتا فقط برای ۵ دقیقه در روز، بعضی برای یک ساعت.

نوشتن در دفترچه ی روزانه نه تنها به شما کمک می کند تا افکار خود را سازماندهی کنید و وظایف یا ابتکارات را اولویت بندی کنید بلکه با نوشتن در آن به طور منظم، نوشتن شما شروع به بهبود خواهد کرد.

همانطور که قبلا اشاره کردیم، مهمترین کاری که می توانید برای نویسنده شدن انجام دهید نوشتن است. نوشتن در دفتر خاطرات می تواند یک راه آسان برای شروع این کار باشد، بدون فشار لازم برای انتشار هر یک از آن ها است.

مکالمه بیشتری داشته باشید

آنلاین هرچه بیشتر مکالمه کنید، خواندن نوشته های شما آسان تر می شود، بیشتر قابل درک و قابل اعتماد می شوید و جریان نوشتن شما بهتر می شود.

باید خودتان را آموزش دهید تا از نوشتن رسمی دور شوید، همانطور که در دبیرستان و کالج آموزش دیده اید. شما باید بتوانید انقباضات بیشتری و لحن بسیار مکالمه ای داشت باشید.

هوشیار باش اما عجیب و غیر منتظره بنویس

این جمله معروفی است که به همینگوی نسبت داده شده است، که اعتبار زیادی برای آن دارد. (حتی اگر بیشتر موافقند که هیمینگوی در واقع این اصطلاح را ابداع نکرده است.) اجازه بدهید  نوشته هات خلاق و آزاد باشند.

در تحقیق، اضافه کردن لینک، قالب بندی یا تفکر بیش از حد گرفتار نشوید. فقط بنویسید.

سپس با چشم های تازه به عقب برگردید تا ویرایش، بازبینی، قالب بندی را اضافه کنید، و مطمئن شوید که تمام ادعاهایی که در طول پیش نویس اولیه خود مطرح کرده اید، در واقع درست است.

تشخیص دهید که چرا می خواهید نویسنده شوید

اول از هم چیز در راه نویسندگی، تایپ و ویراستاری تکلیف خود را معلوم کنید. تعداد محدودی از دلایل خوب برای تبدیل شدن به یک نویسنده وجود دارد. شاید شما می خواهید به مراحل اول نوشتن آزاد وارد شوید، شاید شما می خواهید بازی خود را بالا ببرید و یک نویسنده محتوای B2B شوید، یا شاید شما می خواهید کتاب های زیادی را خود منتشر کنید.

اما باید بدانید که کدام یک از این دلایل دلایلی است که می خواهید نویسنده بهتری شوید. مثل هر چیز دیگری، شما فقط می توانید مهارت خود را بهبود ببخشید و در مهارت ها بهتر شوید اگر انگیزه مناسب پشت آن داشته باشید. پس انگیزه شما چیست؟

به دنبال تحصیلات عالی باشید

سعی کنید هر جا که بهترین آموزش را دارند ثبت نام کنید. همیشه به دنبال آموزش و یادگیری باشید. هیچ گاه دست از یادگیری برندارید شما هر چقدر که در زمینه نویسندگی تحصیلات بالاتری داشته باشیبد به همان اندازه موفق تر خواهید شد.

الهام بگیرید

از همه چیز الهام بگیرید. ذهن خود را متوقف نکنید . اجازه بدهید ذهن شما در مورد همه چیز آزاد و باز باشد و از تمرکز بر روی یک موضوع خودداری کنید.

نوع نوشتاری که به آن علاقه دارید را در نظر بگیرید

به دنبال علاقه خود در نویسندگی باشد. بهتر است آن نوع نوشتاری را که دوست دارید را دنبال کنید. اگر با عشق و علاقه خود ادامه دهید به تدریج شما پیشرفت خواهید کرد و می توانید با انوع نوشتار در نویسندگی آشنا شوید.

انتهای مطلب/آ.ع

امتیاز بدهید

تلگرام تجارت امروز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا