خودرو

وقتی ماشین در گل و لای گیر کرد چه کنیم؟

لابد برای شما هم پیش آمده است که در یک مسیر ناهموار خودرویتان در گل و لای گیر کند و شما را به دردسر بیندازد.

به گزارش تجارت امروز در این شرایط به ماشین تان فشار نیاورید و اول خونسردی خود را حفظ کنید و بعد تلاش کنید یکی از چرخ هایی که محرک هستند را با چیزی شبیه آجر و سنگ با زمین درگیر کنید که بتواند خودرو را به حرکت در آورد اگر چنین امکانی نبود به سراغ جک بروید.

در این مواقع از فشردن پدال گاز و استفاده از دنده عقب برای بازگشت خوداری کنید. اولین کار در هنگام گیر کردن در زمین باتلاقی، آزاد کرد شاسی خودرو از تماس با گل است . این کار بسیار سخت و زمانبر است ولی تا هنگامی که شاسی آزاد نباشد سایر روشها تقریبا غیر ممکن هستند. این کار را میتوانید با قرار دادن جک بادی در زیر خودرو انجام دهید.

همچنین جکهای معمولی نیز در صورتی که در زیر آنها یک صفحه چوبی یا فلزی قرار گیرد تا در گل فرو نروند می توانند کار ساز باشند. حتی المقدر سعی کنید با ارتفاع دادن به خودرو شاسی را آزاد کنید چون کندن زمین باتلاقی بسیار کار سخت و مشکلی است و همچنین سطوح زیرین به دلیل بالا بودن رطوبت از استحکام به مراتب کمتری نسبت به سطوح بالایی برخوردارند. پس از بالا بردن خودرو ، زیر چرخها را با قلوه سنگ پر کنید و این روش را تا جایی که شاسی خودرو آزاد گردد ادامه دهید . همچنین در صورتی که تخته چوبی همراه دارید می توانید در زیر چرخها قرار دهید .

انتهای مطلب

امتیاز بدهید

تلگرام تجارت امروز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا