صنعت غذایی

پربارترین نهال گردو و ۴ تکنیک طلایی برای احداث باغ گردو

شما به عنوان یک کشاورز و باغدار که به دنبال احداث باغ گردو هستید باید اطلاعات علمی و کشاورزی خود را در این زمینه بالا ببرید. اگر این امکان برایتان وجود ندارد بهتر است از کمک، مشاوره و راهنمایی های افراد متخصصی استفاده کنید، که هم در این زمینه تحصیل کرده هستند، همین که تجربه کافی را به خاطر احداث چندین باغ گردو به دست آورده اند. مطمئناً نتایج خیلی مطلوب و پر سودی به همراه خواهد داشت.

در این مقاله می خواهیم درباره انواع درخت گردو صحبت کنیم که کاملاً پربار و اقتصادی برای کشاورزان است و باعث می شود در سال های اولیه درآمد خیلی بالایی برای آنها به همراه داشته باشد.

علاوه بر آن چهار تکنیک طلایی جهت احداث باغ گردو به شما ارائه می دهیم که با خواندن این مطالب  اطلاعات عمومی شما در مورد این موضوع افزایش پیدا می‌ کند.

ولی در مرحله اول توصیه می کنیم حتماً تمامی راه و روش های سنتی را کنار بگذارید. جهت صرف هزینه کمتر و سود بیشتر روش های علمی امتحان شده توسط پژوهشکده ها را جایگزین آن کنید.

معرفی پربارترین درخت گردو

همانطور که قول دادیم می‌خواهیم برخی از پربار ترین و انواع نهال گردو را به شما معرفی کنیم، تا هنگام خرید آن دچار مشکل و یا سردرگمی نشوید. برخی از معروف ترین نژاد های گردو که در شرایط محیطی مناسب بسیار پربار می باشد و احتیاج به کود یا سموم و آفات کش کمتری دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نهال گردو و خرید و فروش با قیمت مناسب میتوانید وارد صفحه زیر شوید :

https://bartarnahal.ir/walnut-seedlings

نهال و درخت گردو فرنور پیوندی:

معمولا در مناطق کوهستانی که ارتفاع آن از سطح دریا ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ متر می باشد، درخت گردو فرنور جز نهال های پیوندی محسوب می‌شود بهترین گزینه برای کاشت در مناطق با ارتفاع بالا محسوب می شود.

نهال و درخت گردو چندلر پیوندی:

اگر باغ شما در مناطق معتدل و یا معتدل رو به سردی قرار است احداث شود، می توانید از درخت گردوی چندلر استفاده کنید. به خاطر کیفیت بالای آن و میزان باردهی که دارد، این نوع گردو مورد توجه کشاورزان و باغداران عزیز قرار گرفته است. بهترین مناطق برای کاشت نهال چندلر در ارتفاعات ۲۰۰الی ۱۵۰۰ متری از سطح دریا می باشد.

نهال و درخت گردو اسرائیلی:

اگر به دنبال کاشت درخت گردو هستید که سرمای بهاره در آن منطقه وجود ندارند، از نهال گردو اسرائیلی استفاده کنید. این درخت گردو در هوای خنک رشد خوبی داشته و معمولا تا دمای منفی ۱۰ درجه را نیز تحمل می کند. بهترین مناطق برای کاشت گردوی اسرائیلی ارتفاع ۵۰۰ الا  ۱۵۰۰ متری می باشد. البته میزان استقامت آن در برابر انواع آفات و بیماری های مربوط به درخت قابل توجه می باشد.

نهال و درخت گردو تویسرکان:

تویسرکان جزو درخت گردو شناخته شده و معروف می باشد که در بین مصرف کنندگان جایگاه و خاستگاه ویژه‌ ای دارد. بهترین منطقه برای کاشت آن ها مناطق معتدل و خنک است. پرکار بوده و به عنوان یکی از انواع نهال گردوی اقتصادی شناخته شده است. آب و هوا مدیترانه یک جو مناسب جهت پرورش این درخت فراهم می‌ کند. محدوده گرمایی آن دمای پایین‌ تر از ۴۰ درجه و سرمایی بالاتر از منفی ۵ درجه سانتی گراد است، از معایب این رقم می‌ تون به زودگل بودن آن اشاره کرد بنابراین در مناطقی که با مشکل سرمای بهاره مواجه هستند این رقم توصیه نمی شود .

پربارترین نهال گردو و ۴ تکنیک طلایی برای احداث باغ گردو

دلایل اصلی محبوبیت باغ گردو در میان کشاورزان و باغ داران

شما برای احداث باغ گردوی پربار و اقتصادی باید به چندین نکته و تکنیک طلایی توجه کافی داشته باشید تا بتوانید یک باغ پربار با طول حیات اقتصادی بالا راه اندازی کنید.

کسانی که برای کسب درآمد به دنبال احداث باغ گردو هستند می‌ دانند که گردو امتیازات خیلی زیادی نسبت به نهال های دیگر دارد. همین امر باعث شده تا کشاورزان بیشتری به دنبال راه اندازی باغ گردو باشند.

از خصوصیات و امتیازات ویژه ای که باعث محبوبیت باغ گردو شده است،  برای مراقبت از این درختان احتیاج به صرفه زمان خیلی زیاد نمی باشد و نگهداری آن آسان است علاوه بر آن به خاطر مقاومت و استحکام بالای آن در برابر آفت ها و خود تغذیه بودن به عنوان نهال کم هزینه شناخته شده است.

معرفی آناتومی گردو نژاد پالیز

گردو یکی از مهم ترین خشکباری است که در کشور ما تولید می شود، و با نام های بومی مانند جوز، گردکان، چهار مغز و آغوز دار می شناسند. گردو بومی کشور ایران است به همین خاطر توانسته است، جایگاه برتر تولید و صادرات گردو در جهان را کسب کند.

ارتفاع درخت گردوی پربار معمولاً بین ۵ تا ۲۵ متر می باشد، که بر حسب نژاد آن متفاوت است. از آنجایی که گل های درخت گردو به صورت نر و ماده است، بنابراین به عنوان درخت خود بارور شناخته می شود.

چهار تکنیک طلایی برای احداث باغ گردو

شما برای احداث باغ گردو پربار و اقتصادی باید به چهار تکنیک طلایی دقت و توجه کافی داشته باشید. اگر به آن ها دقت کنید، مطمئنا می‌توانید باغ گردوی احداث کنید که نه تنها برای خودتان بلکه برای نسل های بعدی خانواده تان نیز کسب درآمد داشته باشد.

تکنیک طلایی اول (آب و هوای مناسب و سازگار جهت احداث باغ گردو)

شما قبل از اینکه نژاد نهال درخت گردو را تعیین کنید، حتماً به آب و هوای منطقه احداث باغ دقت کافی داشته باشید. ارتفاع مناسب از سطح دریا، رطوبت مناسب و همچنین دمای آب و هوا در فصل پاییز، تابستان و بهار تاثیر خیلی مثبتی بر روی رشد و باردهی درخت گردو دارد.

شناخت کامل شما از شرایط جغرافیایی محیط کشت درخت گردو باعث می شود تا بتوانید در انتخاب نوع نهال دقت اطلاعات داشته باشید، برای اطلاعات بیشتر در این ضمینه با کارشناسان برتر نهال تماس حاصل فرمایید.

تکنیک طلایی دوم (شرایط خاکی مناسب و میزان زهکشی آن جهت احداث باغ گردو)

از دیگر عواملی که تاثیر مثبتی بر میزان رشد سریع درخت گردو دارد و باردهی آن را افزایش می دهد خاک مناسب جهت کاشت و پرورش درخت گردو است. خاکی که مملو از شن و سنگریزه و یا سخت و کلوخ مانند باشد، اصلا مناسب برای کاشت درخت گردو نیست. چون مانع پخش و رویش ریشه ها می‌‌ شود. زهکشی مناسب باعث می‌شود تا شرایط کافی برای رشد ریشه ها و تغذیه آن به وجود بیاورد.

تحقیقات گیاه پزشکی نشان داده است که مهمترین مرحله در احداث باغ گردو بررسی خاک آن هم از لحاظ فیزیکی و هم از لحاظ شیمیایی می باشد، درصد قلیایی و باز بودن خاک در نتیجه رشد و باردهی درخت موثر است. برای این موضوع تنها می توانید به کلینیک گیاه پزشکی مراجعه کرده و آزمایشات لازم را بر روی خاک با خود انجام دهید. پس قبل کاشت نهال حتما به بافت خاک باغ  دقت کافی داشته باشید.

تکنیک طلایی سوم (میزان آبیاری و رطوبت محیط اطراف درخت گردو به همراه میزان استفاده از آفت کش و کود)

درست است که ما بهترین نهال گردو را به‌عنوان یک نهال مقاوم در برابر تغییرات آب و هوایی و جو های گوناگون می شناسیم، همچنین مقاوم بودن آن در برابر برخی آفت ها ثابت شده است، ولی مانند هر درخت و نهال دیگر احتیاج به رطوبت کافی، آبیاری منظم ، کود دهی مناسب و استفاده از انواع سم و قارچ‌ کش ها دارد.

البته تمام موارد تاثیر مستقیمی با نوع نژاد خریداری شده دارد. در واقع شما پس از اینکه نوع خاک، آب و هوای منطقه تان مشخص شد، باید نژاد نهال خود را انتخاب کنید. وقتی که نژاد آن مشخص شود، اطلاعات کافی و علمی در مورد  نحوه آبیاری، کوددهی و همچنین استفاده از آفت کش ها مخصوصاً کرم گردو داشته باشید.

پربارترین نهال گردو و ۴ تکنیک طلایی برای احداث باغ گردو

تکنیک طلایی چهارم (خرید نهال مرغوب و با کیفیت گردو از مراکز معتبر و شناخته شده)

شاید باورتان نشود ولی مهم ترین تکنیکی که باعث می شود تا شما یک باغ پر بار و اقتصادی را احداث کنید، خرید نهال ها با ویژگی های خاص و کیفیت بالا از نهالستان های معتبر می باشد. نهال های خریداری شده حتما باید دارای لیبل جهاد کشاورزی باشد. در واقع شناسنامه‌ دار بودن نهال ها نشانگر این است که این محصولات در نهالستان های معتبر و زیر نظارت وزارت جهاد کشاورزی همچنین پژوهشکده‌ های گیاه شناسی تولید شده اند، تمامی مراحل آن به صورت اصولی و علمی طی شده است.

عرضه اینترنتی  و خرید نهال گردو نژاد برتر نهال از سایت خارجی و ایرانی بصورت غیر حضوری

اگر شما به دنبال خرید نهال گردوی نژاد برتر هستید تا بتوانید با خیال راحت آن را در مزرعه و باغ خود کشت کنید، بهتر است به سایت اینترنتی نهالستان مراجعه کنید، خوشبختانه در دهه گذشته سایت برتر نهال توانسته است در زمینه فروش اینترنتی و ارائه اطلاعات عمومی و علمی در مورد انواع نهال های درختان رتبه برتر را در گوگل کسب کند.

اگر شما به یک سایت خارجی و معتبر مراجعه می کنید می بینید که تمامی محصولات موجود در انبار فروشگاه از جمله برای فروش نهال گردو به طور منظم در گالری سایت درج شده است.

علاوه بر آن تمامی اطلاعات موجود در مورد نژاد نهال ها و همچنین قیمت نهال گردو و دیگر نهال ها نیز ثبت شده است. همچنین سایت سعی  کرده‌اند اطلاعات کامل و علمی در مورد نهال های میوه ارایه دهند. از جمله آن می توان به سایت http://burntridgenursery.com/english-walnut-trees/product/۵۵ اشاره کرد.

البته همانطور که اشاره شد در کشور ما سایت های معتبر و معروف در سال‌های گذشته همانند برتر نهال توانستند این راه را ادامه داده و خدمات متنوعی جهت رفاه حال مشتریان ارائه دهند.

شماره تماس : ۰۹۱۴۴۵۰۱۰۰۳ – ۰۹۱۴۱۸۳۲۳۹۳
 دفتر : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال
آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

امتیاز بدهید

تلگرام تجارت امروز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا