بورس

پیش بینی بورس؛ امروز ۴ آبان ۱۴۰۲

در هفته‌ای که گذشت شاخص کل بورس تهران بیش از ۲۱ هزار واحد ریزش کرد و در لب خط ۲ میلیونی ایستاد.

به گزارش تجارت امروز؛ در هفته اخیر، شاخص کل بازار سرمایه در روز شنبه افزایش هزار و ۴۳۰ واحدی داشت و روز یکشنبه شاخص ۷ هزار و ۳۲۸ واحد صعود کرد. روز دوشنبه شاخص ۱۰ هزار و ۳۲۱ واحد پایین آمد و روز سه‌شنبه ۲۱ هزار و ۷۲۷ واحد ریزش کرد. در آخرین روز معاملاتی هفته نیز شاخص کل هزار و ۷۳۲ افزایش یافت.

بازدهی هفته بازار سرمایه

شاخص کل در آخرین روز کاری هفته به رقم ۲ میلیون و ۲ هزار و ۷۳ واحد رسید و نسبت به آخرین روز معاملاتی هفته قبل ۲۱ هزار و ۴۷۳ واحد پایین‌تر ایستاد و بازدهی هفته شاخص بورس منفی یک درصد شد.
شاخص هم وزن نیز در پایان هفته نسبت به هفته پیشین ۶ هزار و ۲۶۰ واحد پایینتر ایستاد و بازدهی منفی ۰,۹ درصدی را ثبت کرد.

افت ارزش معاملات سهام

در این هفته، میانگین ارزش معاملات بازار سهام ۵۵ هزار و ۲۶ میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیشین یک درصد افزایش یافته است. میانگین ارزش معاملات خرد بورس نیز ۳ هزار و ۵۳۱ میلیارد تومان بود که نسبت به رقم ۳ هزار و ۶۵۵ میلیاردی هفته پیشین، کاهش ۳ درصدی داشته است.

کاهش میانگین هفتگی ارزش صف‌های فروش

میانگین ارزش صف‌های فروش در هفته اخیر ۳۶۵ میلیارد تومان بود که از میانگین هفته‌ پیشین ۱۵ میلیارد تومان کمتر بود و افت ۴ درصدی داشته است. بالاترین رقم هفته ۵۸۵ میلیارد تومان بود که در روز ‌‌‌سه‌شنبه ثبت شد و کمترین رقم ۱۷۴ میلیارد تومان بود که در روز یک‌شنبه ثبت شد.

رشد میانگین هفتگی ارزش صف‌های خرید

میانگین ارزش صف‌های خرید در هفته اخیر ۱۵۱ میلیارد تومان بود که از میانگین هفته گذشته یک میلیارد تومان بیشتر بود. در این هفته، میانگین ارزش صف‌های خرید ۰,۶۷ درصد افزایش یافته است. بالاترین رقم هفته ۲۳۴ میلیارد تومان بود و در روز ‌شنبه ثبت شد. پایین‌ترین رقم به روز سه‌‌شنبه برمی‌گردد که ۵۰ میلیارد تومان بود.

تداوم خروج سرمایه حقیقی

در اولین روز معاملاتی هفته، برای سومین روز متوالی، پول حقیقی از بازار خارج شد که ارزش آن ۱۱۷ میلیارد تومان بود. روز یکشنبه نیز ۵۹ میلیارد تومان خارج شد. روز دوشنبه ۳۵۲ میلیارد تومان خارج شد و در روز سه‌شنبه ۴۶۴ میلیون تومان خارج شد.

در آخرین روز معاملاتی هفته ۲۷۲ میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.
در مجموع کل هفته هزار و ۲۶۴ میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد و میانگین روزانه خروج پول حقیقی ۲۵۳ میلیارد تومان بود.

پایان مطلب/س.آ

امتیاز بدهید

تلگرام تجارت امروز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا