ارز

از زبان گوگل فارکس: کسب درآمد دلاری با یادگیری اصولی فارکس

 

فارکس یک بازار غیرمتمرکز جهانی است که ارزهای کشورها در آن معامله می‌شوند. این بازار فرصت‌های فوق‌العاده‌ای را برای افراد فراهم می‌کند تا با خرید و فروش ارزهای مختلف، سود کسب کنند. با این حال، حضور در دنیای تجارت فارکس بدون درک اصول اولیه آن می‌تواند طاقت‌فرسا و همراه با ریسک باشد. آیا علاقه‌مند به یادگیری نحوه کسب درآمد دلاری با فارکس هستید؟ پس ادامه مطلب را از دست ندهید.

مقدمه‌ای بر بازار فارکس

فارکس بزرگ‌ترین و پرنقدینگی‌ترین بازار مالی در جهان است و روزانه تریلیون‌ها دلار در آن معامله می‌شود. برخلاف سهام یا کالاها، معاملات فارکس حول مبادله یک ارز به ارز دیگر در قالب جفت ارزها می‌چرخد. این بازار فرصتی فوق‌العاده برای کسب درآمد دلاری از نوسانات قیمت ارزها ارائه می‌دهد.

همچنین معامله در فارکس برخلاف سرمایه‌گذاری‌های سنتی به شما امکان می‌دهد تا از صعود یا نزول ارزها سود ببرید. به علاوه، افراد با هر زمینه تحصیلی و هر سطح از تجربه می‌توانند وارد معاملات فارکس شوند.

درواقع شروع معامله و ترید در فارکس ساده‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. تنها چیزی که نیاز دارید، یک کامپیوتر با اتصال به اینترنت و کمی سرمایه اولیه برای افتتاح حساب در یک کارگزار معتبر فارکس است.

از زبان گوگل فارکس_ کسب درآمد دلاری با یادگیری اصولی فارکس - تصویر 2

سپس می‌توانید یک پلتفرم معاملاتی مانند متاتریدر ۴ یا ۵ را دانلود کنید و از طریق حساب‌های آزمایشی و با پول مجازی شروع به تمرین کنید. این یک روش عالی برای به دست آوردن تجربه و اعتماد به نفس قبل از شروع به کسب درآمد دلاری با بازار فارکس است.

کسب درآمد دلاری با یادگیری اصولی بازار فارکس

فقط با به دست آوردن یک درک و شناخت جامع از بازار فارکس است که می‌توان مهارت‌ها و دانش لازم را برای تصمیم‌گیری آگاهانه سرمایه‌گذاری به دست آورد.

معامله‌گران باید زمان و تلاش زیادی را به یادگیری عوامل موثر بر قیمت ارزها مانند شاخص‌های اقتصادی، رویدادهای ژئوپلیتیکی و روند بازار اختصاص دهند. ضمنا باید اصول پایه بازار فارکس مانند جفت ارزها، روش انجام معاملات و عملکرد بروکرها را هم بلد باشند.

معامله‌گران باید الگوها و فرصت‌های موجود در بازار فارکس را شناسایی کنند تا ورود و خروج آن‌ها از معاملات، در بهترین زمان ممکن انجام شود. همچنین با استفاده از استراتژی‌های مدیریت ریسک و نظم و انضباط، زیان‌های احتمالی خود را به حداقل و پتانسیل درآمد خود را به حداکثر برسانند.

بنابراین شانس کسب درآمد دلاری با یادگیری اصولی بازار فارکس افزایش می‌یابد. درواقع هرچقدر که دانش شما نسبت به معاملات فارکس بالا برود، به همان نسبت امکان موفقیت شما افزایش خواهد یافت.

روش های کسب درآمد از فارکس

بازار ارز فرصتی واقعی و به دور از تکیه بر شانس و خیال‌پردازی برای کسب درآمد دلاری است. معاملات فارکس شامل خرید و فروش ارزهای مختلف با هدف کسب سود از نوسانات نرخ ارز است. در ادامه و طبق مقاله « How to Make Money with Forex»، روش های کسب درآمد از فارکس مورد بحث قرار خواهد گرفت.

۱. ترید

ترید یا خرید و فروش جفت ارزها، رایج‌ترین روش کسب درآمد دلاری توسط معامله‌گران در بازار فارکس است. معامله‌گران بازار فارکس با دنبال کردن اخبار اقتصادی و سایر عوامل، به پیش‌بینی تغییرات نرخ ارزها در آینده می‌پردازند. سپس با خرید یا فروش جفت ارزهای خاص، از نوسانات نرخ‌ها سود می‌برند و درنتیجه، درآمد دلاری کسب می‌کنند.

۲. مبادلات انتقالی

راه دیگر برای کسب درآمد دلاری در فارکس، معامله جفت ارزها با اختلاف نرخ بهره است. در این روش، یک معامله‌گر به خرید ارزی با نرخ بهره بالاتر با استفاده از ارزی با نرخ بهره پایین‌تر می‌پردازد. با این کار می‌توان از تفاوت نرخ بهره به صورت روزانه درآمد کسب کرد. این استراتژی معاملاتی که با عنوان «مبادلات انتقالی» شناخته می‌شود، ابزار موثری برای کسب درآمد دلاری خواهد بود.

۳. گزینه‌های ارزی

کسب درآمد ارزی از معاملات فارکس از طریق معامله «گزینه‌های ارزی» نیز ممکن است. گزینه‌های ارزی به دارنده آن حق خرید یا فروش یک ارز خاص با نرخ ارز از پیش تعیین شده در یک دوره خاص را می‌دهند. در این روش، معامله‌گران می‌توانند با پیش‌بینی دقیق حرکت بازار و از طریق معاملات گزینه‌ها، درآمد دلاری کسب کنند.

۴. معاملات الگوریتمی

معاملات الگوریتمی به طور فزاینده‌ای در فارکس محبوب شده‌اند و به معامله‌گران اجازه کسب درآمد دلاری را می‌دهند. معامله‌گران با استفاده از برنامه‌های کامپیوتری و الگوریتم‌های از پیش تعریف شده می‌توانند معاملات را بر اساس شرایط خاص بازار و به صورت خودکار انجام دهند.

از زبان گوگل فارکس_ کسب درآمد دلاری با یادگیری اصولی فارکس - تصویر 3

۵. حساب‌های مدیریت شده

راه دیگر برای کسب درآمد دلاری در فارکس از طریق حساب‌های مدیریت شده است. در یک حساب مدیریت شده، سرمایه‌گذاران وجوه خود را در اختیار یک گروه از معامله‌گران حرفه‌ای قرار می‌دهند تا از طرف آن‌ها معامله کنند. سپس سود معامله با سرمایه‌گذار تقسیم می‌شود تا بدون شرکت فعال در فرآیند معاملات، درآمد دلاری کسب کنند.

۶. آربیتراژ

آربیتراژ یکی از رایج‌ترین و پرکاربردترین روش‌های کسب درآمد در بازار فارکس است. این کار با بهره‌گیری از اختلاف قیمت بین جفت ارزها یا ابزارهای مالی مختلف در بروکرها انجام می‌شود. معامله‌گران با خرید و فروش همزمان دارایی‌ها در کارگزاری‌های فارکس به آربیتراژ می‌پردازند و از تفاوت قیمت‌ها سود دلاری می‌برند.

۷. هولد

هولد یا حفظ سرمایه نیز یکی از روش های کسب درآمد از فارکس به شمار می‌رود. این روش بیشتر توسط سرمایه‌گذاران به کار گرفته می‌شود. آن‌ها یک ارز سرشار از پتانسیل را انتخاب می‌کنند و آن را می‌خرند. سپس ارز را نگهداری می‌کنند تا به قیمت دلخواه برسد و درنهایت، دست به فروش آن می‌زنند.

البته به جز این روش، روش های دیگری نیز وجود دارد که در این مقاله linkedin.com می‌توانید چندتای آن را ببینید.

آیا معاملات فارکس حلال هستند؟

حلال بودن معاملات فارکس موضوع بحث مراجع تقلید بوده است. برخی مراجع استدلال می‌کنند که معاملات فارکس تا زمانی که در چارچوب قوانین شرع انجام شوند، مجاز هستند. بنابراین اکثر بروکرهای معتبر مانند آمارکتس، حساب‌های ویژه اسلامی را برای کاربران مسلمان در نظر گرفته‌اند.

حساب‌های اسلامی در کارگزاران فارکس برای مطابقت با قوانین شریعت طراحی شده‌اند. این حساب‌ها به مسلمانان این فرصت را می‌دهد تا بدون به خطر انداختن اعتقادات مذهبی خود، در معاملات فارکس شرکت کنند. مثلا سایت آموزشی گوگل فارکس در مورد حساب اسلامی بروکر آمارکتس و بروکر STP Trading اینگونه می‌گوید:

یکی از ویژگی های بروکر AMarkets نسبت به دیگر بروکرها امکان افتتاح حساب اسلامی(بدون سواپ) است. بروکر آمارکتس حساب اسلامی بدون کمیسیون و فاقد محدودیت زمانی ارائه میدهد. این امکان وجود دارد که افراد پس از افتتاح حساب واقعی ، برروی تمام حساب ها حتی حساب ECN درخواست حساب اسلامی کنند.

این حساب‌ها به جای هزینه‌های بهره که به عنوان کارمزد سوآپ شناخته می‌شوند، «بدون سوآپ» عمل می‌کنند. همچنین تابع سایر اصول اسلامی مانند اجتناب از فعالیت‌های سوداگرانه، اطمینان از حمایت معاملات توسط دارایی‌های مشهود و ترویج سرمایه‌گذاری اخلاقی و مسئولانه هستند.

مواظب کلاه برداران در این بازار باشید!

در حال حاضر، بسیاری از ایرانیان به دنبال درآمد دلاری هستند تا اوضاع اقتصادی خود را بهبود بخشند. بازار فارکس نیز با ماهیت غیرمتمرکز و نقدینگی بالای خود، بسیاری از افراد را جذب می‌کند. با این حال، باید نسبت به کلاهبرداران در کمین معامله‌گران بی‌تجربه آگاه بود. این کلاهبرداران تاکتیک‌های فریبنده و مختلفی را به کار می‌گیرند.

کلاهبرداران فارکس از اعتبارنامه‌های جعلی استفاده می‌کنند، در پلتفرم‌های معاملاتی دست می‌برند یا اطلاعات نادرست ارائه می‌دهند تا افراد را به دام اندازند. بنابراین، معامله‌گران تازه‌کار در فارکس باید از این کلاهبرداری‌ها آگاه باشند و اقدامات احتیاطی لازم را برای محافظت از خود در برابر تقلب انجام دهند.

از زبان گوگل فارکس_ کسب درآمد دلاری با یادگیری اصولی فارکس - تصویر 4

افراد برای جلوگیری از گرفتار شدن در دام کلاهبرداران باید قبل از سرمایه‌گذاری، تحقیقات کاملی انجام دهند و فقط از منابع معتبر مشاوره بگیرند. همچنین باید نسبت به وعده‌های سود تضمین شده یا ثروت سریع شک داشته باشند.

هر معامله قانونی و واقعی، مستلزم درصدی از ریسک است. ضمنا کسب درآمد ارزی از معاملات فارکس نیاز به تلاش، تحلیل و شناخت درست از بازار دارد. پس معامله‌گران با هوشیاری و افزایش آگاهی خود می‌توانند کلاهبرداران بازار فارکس را دست خالی باقی بگذارند.

رویا فروشی در کمین شماست، هر آموزشی را نخرید!

خرید آموزش در بازار فارکس در نگاه اول سرمایه‌گذاری عاقلانه‌ای به نظر می‌رسد. چرا که نویدبخش دانش و مهارت‌های لازم برای انجام معاملات سودآور است. با این حال، توجه به چندین فاکتور قبل از انجام چنین خریدی ضروری است.

اولا منابع آموزشی رایگان و فراوانی به صورت آنلاین در دسترس هستند که اصول فارکس را بدون صرف هیچ هزینه‌ای به شما آموزش می‌دهند. مثلا گوگل فارکس راهنماهای جامع و رایگانی را در اختیار علاقه‌مندان به بازار فارکس قرار می‌دهد.

شاید بهتر باشد که به جای صرف پول خود برای آموزش، با آن وارد بازار فارکس شوید. سپس با مبالغ کم شروع به ترید کنید و به‌تدریج از طریق تمرین و مشاهده تحلیلی، به کسب تجربه کسب بپردازید. مطمئن باشید که وعده کسب درآمد دلاری با فارکس بدون تلاش و پشتکار بالا صرفا یک رویای فریبنده است.

جمع‌بندی  نهایی

یادگیری اصول بازار فارکس می‌تواند دنیایی از فرصت‌های کسب درآمد به دلار را به روی شما باز کند. با شناخت فارکس، تجزیه و تحلیل روندها و داشتن یک استراتژی معاملاتی قوی می‌توانید با اطمینان در بازار فارکس به پیش روید. کسب درآمد دلاری با بازار فارکس یک کار سخت اما دست‌یافتنی است.

امتیاز بدهید

تلگرام تجارت امروز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا