راهنمای سرمایه گذاران

بهترین راه های سرمایه گذاری با ۲۰۰ میلیون تومان در سال ۱۴۰۲

سرمایه گذاری معانی متفاوتی دار، به طور کلی سرمایه گذاری به معنای خرید یک کالا یا خدمتی تعریف کرد که انتظار افزایش قیمت برای آن در آینده وجود داشته باشد. در ادامه به بهرین راه های سرمایه گذاری با ۲۰۰ میلیون تومان در سال ۱۴۰۲ می پردازیم.

به گزارش تجارت امروز؛ سرمایه‌ گذاری یعنی خرید کالایی که در آینده برای فرد سودآور است. با این حال تحصیل در دانشگاه و کسب علم نیز نوعی سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. سرمایه‌گذاری مالی با هدف کسب سود در آینده یا حفظ ارزش مالی پول انجام می‌شود که در ادامه به بهترین راه های سرمایه گذاری با ۲۰۰ میلیون تومان می پردازیم.

راه های سرمایه گذاری در سال ۱۴۰۲

انتخاب روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری می‌توانند ریسک خاص خود را به همراه داشته باشند. این ریسک نه تنها می‌تواند شامل بازدهی سرمایه‌گذاری، بلکه شامل اصل سرمایه نیز شود. به همین دلیل قبل از انتخاب بازار سرمایه‌گذاری بهتر است ابتدا با بازارهای مالی و قوانین آن‌ها آشنا شوید.

در نهایت با انتخاب بازار درست که مناسب روحیات سرمایه‌گذاری شما باشد، می‌توانید به اهداف مالی خود دست پیدا کنید. سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی به شما کمک می‌کند تا با مدیریت صحیح پس اندازها بتوانید به سرمایه لازم برای رسیدن به اهداف خود دست پیدا کنید.

بهترین و پرسودترین سرمایه‌گذاری ۱۴۰۲ کدام است؟

سرمایه گذاری انواع مختلفی دارد. به طور کلی سرمایه‌گذاری به انواع مختلفی چون سرمایه‌گذاری در صنایع تولیدی و وابسته به تجارت، دارایی‌های تعهدی(سهام، اوراق، پول، صندوق سرمایه‌گذاری و غیره) و دارایی‌های واقعی(طلا، ملک، زمین، سکه، ارز و غیره) تقسیم می‌شود.

یکی از راهکارهای مقابله با تورم و در امان ماندن در برابر از بین رفتن قدرت خرید را باید سرمایه‌گذاری قلمداد کرد اما به راستی سرمایه ‌گذاری چیست؟ در تعریف سرمایه‌ گذاری باید گفت؛ سرمایه گذاری به عملی گفته می‌شود که با هدف کسب سود و استفاده از منافع پیش‌بینی شده در آینده، پولی را برای کالا یا تعهدی اختصاص داد.

در تعریف علمی‌تر سرمایه‌گذاری را خرید کالایی قلمداد می‌کنند که در حال حاضر مصرف نمی‌شود و در آینده آن کالا برای شخص خریدار سودآور خواهد بود به طور مثال فرد سهام را که نوعی دارایی است با این هدف که سهام خریداری شده در آینده سودآور خواهد بود و با افزایش قیمت روبه رو خواهد شد و شخص دارنده سهام این دارایی را به قیمت بالاتر به فروش می‌رساند و به سود می‌رسد خریداری و در واقع در سهام سرمایه‌گذاری می‌کند.

سرمایه‌گذاری در طلا با ۲۰۰ میلیون

سرمایه گذاری در طلا یکی از امن ترین و بهترین سرمایه گذاری ها در طول تاریخ بوده است! نوسان بازار طلا مثل بازار بورس، فارکس و ارز دیجیتال بالا نیست. نوسان قیمت طلا به تورم، عرضه و تقاضا و شرایط اقتصادی و سیاسی بستگی دارد. بنابراین اگر به دنبال سرمایه گذاری با کمترین ریسک هستید، سرمایه گذاری در طلا و سکه انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود.

سرمایه گذاری از طریق صندوق های سرمایه گذاری طلا در بورس ممکن است.معمولا سرمایه گذاری در طلا و سکه بلند مدت است اما از طریق نوسان گیری صندوق های سرمایه گذاری در طلا نیز میتوانید در کوتاه مدت سود کنید.سرمایه گذاری در طلا به صورت خرید طلای زینتی، طلای دست دوم، طلای آب شده، سکه و صندوق های سرمایه گذاری طلا در بورس ممکن است.

سرمایه‌گذاری در مسکن

سرمایه گذاری در مسکن نیز قدمت طولانی دارد. اما برای ورود به بازار مسکن به چند صد میلیون تومان یا حتی چند میلیارد سرمایه نیاز دارید. بنابراین درصورتی که درآمد بسیار بالایی دارید، میتوانید به صورت ماهانه بخشی از درآمد خود را در این بازار سرمایه گذاری کنید. معمولا اشخاص درآمدهای خود را در بازارهای دیگری مثل بورس، طلا و .. که نیاز به سرمایه اولیه کمتری دارند، سرمایه گذاری میکنند. بنابراین درصورتی که پول کمی دارید، مسکن بهترین روش سرمایه گذاری در سال ۱۴۰۲ برای شما نیست.

بهترین راه های سرمایه گذاری با ۲۰۰ میلیون تومان در سال ۱۴۰۲

بهترین راه های سرمایه گذاری تا ۲۰۰ میلیون تومان

با توجه به این که تورم موجب کاهش ارزش پول و به تبع کاهش قدرت خرید جامعه می‌شود، افراد به دنبال تبدیل سرمایه‌های خرد و کلان خود به دارایی‌هایی هستند که علاوه بر حفظ ارزش پولی، موجب کسب سود شود. اگر تنها به دنبال این باشیم که پول نقد جمع‌آوری و پس انداز کنیم، مطمئنا راه درستی در پیش نگرفته‌ایم. روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری با تخصیص منابع مالی به یک یا چند دارایی مختلف به کسب سود و یا حداقل حفظ ارزش پولی سرمایه کمک می‌کنند. البته به این شرط که روش درستی را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کرده باشید. علی‌الرغم تصور عموم سرمایه‌گذاری همیشه نیاز به تخصیص سرمایه زیاد ندارد.

بهترین راه های سرمایه گذاری با ۲۰۰ میلیون تومان در سال ۱۴۰۲

بهترین سرمایه گذاری تا ۲۰۰ میلیون

سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی به خودی خود کار سختی نیست. مسئله اصلی انتخاب بازار هدف برای هدایت سرمایه است. مقصدی که بیش از هر چیز باید با معیارهای سرمایه‌گذاری مطابقت داشته و پتانسیل رشد خوبی برای آن تصور شود. اما باید در نظر داشت که این پتانسیلِ دریافت بازدهی در مقابل متحمل شدن چه میزان ریسک قرار می‌گیرد.

ریسک و بازده دو مفهوم وابسته به یکدیگر به خصوص در بازارهای مالی هستند. اگر سود و زیان سرمایه‌گذاری از همان ابتدا روشن و واضح نباشد، باید برای آشکار شدن بازده ریسک کرد. با این وجود که ریسک بیشتر می‌تواند سود بیشتری با خود به همراه داشته باشد، به همان اندازه احتمال ضرر در اصل سرمایه یا بازده نیز بیشتر است. با این که با ریسک بیشتر بازده نیز افزایش پیدا می‌کند، اما مسئله حائز اهمیت این است که بتوان با روش‌های درست این ریسک را مدیریت کرد.

بهترین راه های سرمایه گذاری با ۲۰۰ میلیون تومان در سال ۱۴۰۲

بنابراین با توجه به این که ریسک و نوسانات قیمتی همواره در بازارهای مالی وجود دارند و امکان حذف آن‌ها اغلب وجود ندارد، تنها افرادی در این زمینه موفق هستند که بتوانند مدیریت و کنترل ریسک سرمایه‌گذاری را به دست بگیرند.  در ادامه قصد داریم ۳ نوع سرمایه‌گذاری یا مقصد خوب برای سرمایه‌ها را معرفی کنیم که هر کدام ریسک و بازده مختلفی دارند:

• سرمایه گذاری در بورس – ریسک متوسط
• سرمایه گذاری در ارز دیجیتال – ریسک بالا
• سرمایه گذاری در صندوق – ریسک کم

سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار (ریسک متوسط)

سرمایه گذاری روی سهام شرکت‌های بورسی در بازاری که با معافیت مالیاتی، شفافیت و برخورداری از حمایت قانون میتواند گزینه مناسبی باشد. سهامداران با هر مبلغی میتوانند بخشی از سهام شرکت‌ها را خریداری کرده و ت در سود و زیان ناشی از افزایش یا کاهش قیمت سهم شریک باشند. این مزیت بزرگی برای بورس است که شرکت‌ها موظف هستند تا تحت قانون و به صورت کاملا شفاف عمل کنند. این بازار ریسک متوسط و در نتیجه سود و زیان متوسطی با خود به همراه دارد و اگر از جمله افرادی هستید که حاضر به قبول حد متوسطی از ریسک در ازای کسب سود معقول و متناسب هستید، این بازار بهترین انتخاب برای شما است.

بهتر است قبل از انتخاب این بازار مالی تصمیم به سرمایه‌گذاری بلند مدت در این بازار داشته باشید. البته سرمایه‌گذاری کوتاه مدت و حتی نوسانگیری در بورس جزو رایج‌ترین شیوه‌های فعالیت در این بازار هستند. با این حال انتخاب این بازار برای سرمایه‌گذاری در بازه زمانی بلند مدت درصد موفقیت در کسب سود را بیش از پیش می‌کند. بنابراین اگر سرمایه‎‌ای دارید که تا مدتی نیاز به آن نداشته و قصد سرمایه‌گذاری آن را در سر دارید، بورس فضای مناسبی برای شما است.

برای این کار باید سهام پرپتانسیلی را شناسایی کنید که بنیاد قوی و آینده‌ای روشن داشته باشند. برای یافتن این نوع سهام می‌توانید از تحلیل بنیادی و پس از آن تحلیل تکنیکال استفاده کرده و یا اگر زمان و شرایط یادگیری و رصد بازار را ندارید، از مشاوران و متخصصان بازار سرمایه کمک بگیرید.

برای خرید و فروش سهام و شروع سرمایه‌گذاری در بورس به ترتیب مراحل زیر را انجام دهید؛

ثبت نام در سامانه سجام و تکمیل احراز هویت.انتخاب یک کارگزاری بورس برای شروع.آموزش ابتدایی برای شروع خرید و فروش سهام.پس از صدور کد بورسی می‌توانید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبوری که در اختیارتان قرار می‌گیرد، وارد پنل معاملاتی خود شوید و سهام شرکت‌های مختلف را خرید و فروش کنید.

سرمایه گذاری در ارز دیجیتال با ۲۰۰ میلیون تومان

بازار ارزهای دیجیتال یکی دیگر از مقاصد بزرگ سرمایه‌گذاران در دنیای سرمایه‌گذاری است. این بازار مالی بسیار بزرگ بوده و از سراسر دنیا طرفداران خاص خود را دارد. به دلیل حجم این بازار فعالیت در آن نیاز به مهارت و تجربه معاملاتی بالایی دارد. طی سالیان گذشته این بازار فراز و نشیب‌های زیادی را تجربه کرده است. در نهایت با تمام نوسانات منفی که منجر به کاهش یا ضرر رساندن به سرمایه بسیاری از افراد شده است، بسیاری دیگر از معامله‌گران و فعالین بازار کریپتوکارنسی به سودهای سرشاری دست پیدا کرده‌اند. بنابراین بازار ارز دیجیتال نیز به مکان جذاب و پرطرفداری برای سرمایه‌گذاری تبدیل شده است.

ارز دیجیتال به دلیل اینکه مانند ارزهای فیات محدودیت‌های دست و پا گیر نداشته و انجام معامله در مبالغ بالا را حتی با هویت گمنام و بدون امکان ردیابی تراکنش‌ها ایجاد می‌کند. معاملات در این فضا بدون واسطه انجام شده و پیچیدگی کمتری به همراه دارد. اما باید توجه داشته باشید که با وجود تمام این مزایا بازار ارزهای دیجیتال فضایی پرریسک برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. بازاری بزرگ که ارزهای دیجیتال مختلفی در آن بین خریداران و فروشندگان گمنام تبادل می‌شوند. برخی از ارزهای دیجیتال حتی از پشتوانه قوی برخوردار نبوده و تنها طعمه‌ای برای چپاول سرمایه سرمایه‌گذاران کم تجربه محسوب می‌شوند.

بهترین راه های سرمایه گذاری با ۲۰۰ میلیون تومان در سال ۱۴۰۲

با این وجود سودهای سرشار موجود در این بازار افراد ریسک‌پذیر را بیش از هر چیز به خود جذب می‌کند. این بازار در صورتی که فرد با مهارت معامله‌گری قوی و تخصص سرشار پا به آن بگذارد، مکانی بسیار پرپتانسیل برای فعالیت است. اما دقت کنید! تنها افرادی با مهارت بالای معاملاتی در این بازار موفق خواهند بود. بنابراین ابتدا نسبت به یادگیری مفاهیم بازار ارزهای دیجیتال و روش‌های تحلیل و معامله‌گری در آن پرداخته و پس از آن شروع به معامله در بازار کنید.

برای شروع خرید و فروش در بازار ارزهای دیجیتال باید در صرافی ارز دیجیتال ثبت نام کنید. تعداد صرافی‌های ارز دیجیتال بسیار زیاد است. با این وجود به دلیل تحریم‌های موجود علیه کشور ایران‌، کاربران ایرانی برای فعالیت در صرافی‌های خارجی بعضا با محدودیت‌هایی مواجه شده‌اند. با این وجود این مشکلات با انتخاب صرافی ارز دیجیتال ایرانی رفع خواهد شد. ثبت نام و احراز هویت در صرافی ارز دیجیتال ایرانی کار دشواری نیست. اما باید برای موفقیت در معاملات بهترین صرافی ارز دیجیتال را انتخاب کنید.

سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری (ریسک کم)

صندوق‌های سرمایه‌گذاری یکی از ابزارهای سرمایه‌گذاری غیرمستقیم در بازار بورس محسوب می‌شوند که با ریسک کم، فرصت کسب درآمد با هر میزان دانش معاملاتی را اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهند. خرید واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری دستیابی به بازدهی‌ مشابه و یا حتی بیشتر از سود بانکی را ممکن می‌کنند. یک صندوق سرمایه‌گذاری می‌تواند روی سهام، اوراق مشارکت و یا دیگر ابزار سرمایه‌گذاری کند.

با این که بازدهی این روش سرمایه‌گذاری سود کمتری نسبت به دیگر روش‌ها دارد، مدیریت حرفه‌ای دارایی‎ها توسط مدیران صندوق و به تبع کاهش ریسک سرمایه‌گذاری، دلیل محکمی برای انتخاب این روش سرمایه‌گذاری خواهد بود. به عبارتی با این که سود کمتر( حداکثر تا ۲۵ درصد ) دریافت می‌کنید، ریسک کمتری نیز متحمل شده و نیاز نیست تا نگران از بین رفتن اصل سرمایه خود باشید. البته صندوق‌های سرمایه‌گذاری به دلیل تنوع در کاربری صندوق، میزان ریسک یکسانی ندارند. برای مثال صندوق‌ درآمد ثابت ریسک کمتری از صندوق سرمایه‌گذاری در سهام به سرمایه‌گذاران تحمیل می‌کند.
انتهای مطلب/م.ع

امتیاز بدهید

تلگرام تجارت امروز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا