بیمه

حق بیمه معوق اعضای شورای حل اختلاف پرداخت شد؟

رییس مرکز امور شورا‌های حل اختلاف کشور گفت: در توافقات بعمل آمده با سازمان بیمه تامین اجتماعی، حق بیمه معوق ۵ ساله اعضای شورا‌های حل اختلاف پرداخت شد.

به گزارش تجارت امروز؛ حجت الاسلام والمسلمین حکمتعلی مظفری  اظهار کرد: با پرداخت حق بیمه معوق کارکنان شورا‌های حل اختلاف از سال‌های ۸۷ تا ۹۲ به سازمان بیمه تامین اجتماعی، این ۵ سال جزو سنوات خدمتی اعضا محسوب می‌شود.
وی گفت: در روز‌های پایانی سال گذشته با توجه به مقدمات فراهم شده در راستای قرارداد با سازمان بیمه تامین اجتماعی در خصوص سنوات اعضای شورا‌های حل اختلاف کشور که در قانون بودجه سال ۹۸ پیش بینی شده بود، افرادی که از سال ۸۷ تا ۹۲ در شورا‌های حل اختلاف مشغول به فعالیت بوده اند براساس قانون حق بیمه ۵ ساله آنان پرداخت شده است.
رییس مرکز امور شورا‌های حل اختلاف کشور افزود: با مساعدت رییس قوه قضاییه، اولین قسط این مرکز به مبلغ ۳۰ میلیارد تومان به بیمه تامین اجتماعی واریز و ۷ درصد سهم اعضای نیز به صورت مساعدت انجام شده است.
وی اظهار امیدواری کرد: در سال جاری بخش عمده‌ای از بدهی این مرکز را به عنوان قسط بعدی به این سازمان پرداخت کنیم.
حجت الاسلام و المسلمین مظفری در ادامه اظهار کرد: در بودجه سال ۹۹ با پیگیری‌های صورت گرفت حساب درآمد‌های شورا‌های حل اختلاف به صورت اختصاصی تعیین شد.
وی با بیان اینکه میزان پرداختی‌ها یکی از مطالبات جدی اعضای شورا بود، گفت: با مساعدت دولت درآمد شورا صد در صد به شورا باز می‌گردد و اعضای از نظر پرداختی مشکلی نخواهند داشت و دغدغه آن‌ها به صورت چشمگیر کاهش پیدا خواهد کرد.
انتهای مطلب
امتیاز بدهید

تلگرام تجارت امروز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا