مسکن

سایبان برقی

سایبان برقی همانطور که از نامش پیداست وسیله ای است برای جلوگیری از تشعشعات مضر آفتاب در روزهای تابستانی و برف و باران در روزهای سرد زمستانی. اما برقی بودن نیمی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد آن را شامل می شود. در اصل ممکن است. سایبان به شکل ها و انواع مختلفی تولید و عرضه شده باشد. یکی از انواع پرفروش سایبانها ،  سایبان چتری  است. یکی از این دسته بندی ها که عمده ترین و اصلی ترین تقسیم بندی نیز می باشد، براساس برقی و یا دستی بودن سایه بان می باشد. طبیعتا اصلی ترین تفاوت میان این دو گروه از سایبان ها، نوع عملکرد آن ها است. سایبان دستی بدون نیاز به سیستم الکترونیکی باز و بسته می شود و این در حالیست که سایبان برقی برای استفاده و کارایی نیاز به موتور توبلار و اندکپ دارد. همراه ما باشید تا در ادامه به بررسی تفاوت ها و شباهت های این دو مدل از سایبان مغازه بپردازیم. مطمئنا پس از مطالعه این گزارش اطلاعات کافی را در خصوص سایه بان ها بدست می آورید و در نهایت انتخاب مطمئن تر و منطقی تری خواهید داشت.

سایبان برقی چه تفاوتی با نوع سایبان دستی دارد؟

سایبان برقی که در آن یک موتور توبلار تعبیه شده است برای باز و بسته شدن از نیروی الکتریسیته استفاده می کند. هیچ نیروی یدی برای کارایی آن نیاز نیست و در برخی از مدل های پیشرفته یک ریموت کنترل نیز طراحی شده است که می توان حالت های مختلف کارکرد سایبان را با آن تنظیم کرد. این در حالیست که در سایبان دستی میل لنگی به شکلی حرفه ای استفاده می شود که کنترل قسمت های متحرک را به عهده می گیرد. در واقع شما برای باز و بسته کردن و یا بالا و پایین بردن نیاز به نیروی بازوی خود دارید! اما شاید یکی از مهمترین موضوعات برای خریداران و مصرف کنندگان مساله قیمت می باشد. در نتیجه دومین تفاوت اصلی میان سایبان برقی و سایبان دستی، هزینه پرداختی برای آن می باشد. طبیعی است که تکنولوژی هزینه بیشتری در بر خواهد داشت. البته نمی توان صرفا بر اساس دستی یا برقی بودن قیمت را پیش بینی کرد. چرا که فاکتورهای دیگری مانند سایز و مدل و … نیز در تعیین قیمت نقش اساسی دارند. با اینکه انتخاب سایبان برقی به روزتر بوده و استفاده از آن نیز ساده تر می باشد، اما برخی ها معتقد هستند که به دلیل عدم استفاده از سیستم الکترونیکی و سیم های مربوطه، طول عمر سایبان دستی بالاتر از نوع برقی می باشد چرا که امکان زنگ زدگی یا خراب شدن قسمت های برقی در آن وجود ندارد. اما این دو نوع از سایبان های مغازه مطمئنا وجه مشترکی نیز باهم دارند که در پاراگراف بعدی آن ها را عنوان خواهیم کرد.

سایبان برقی و سایبان دستی چه شباهت هایی دارند؟

سایبان برقی و سایبان دستی هر دو می توانند سایه مورد نظر شما را ایجاد کرده و پوشش کافی را در اختیارتان بگذارند. با اینکه یکی از آن ها از نیروی برق استفاده می کند و دیگری نیروی انسانی، اما هر دو از همان راهکار قدیمی قرقره و چرخ الهام گرفته و به این طریق باز و بسته می شوند. همچنین در هر دو آن ها می توان از پارچه های به خصوصی استفاده کرد که پوشش مناسب را ایجاد کند. اما این سازه ها بایستی قاب محکم و مقاومی نیز داشته باشند. بنابراین در هر دو مدل سازنده می تواند از فلز، پلاستیک یا وینیل استفاده کند تا یک سیستم قوی و با دوام به مشتری تحویل دهد. علاوه بر این اگر دوست دارید که از سایبان مغازه به عنوان تبلیغات نیز استفاده کنید، بازهم تفاوتی ندارد که سیستم برقی وجود داشته باشد و یا سایه بان مغازه شما دستی باشد. امکان چاپ تبلیغات بر روی هر دو نوع وجود دارد و این پارچه انتخابی شما است تعیین می کند تبلیغات بر روی آن امکان پذیر است یا نه. یکی از وجوه مشترک میان سایبان برقی مغازه با سایبان دستی این است که هر دو را بدون محدودیت می توان در مکان دلخواه نصب نمود و تفاوتی از این بابت میان آن دو وجود ندارد.

سایبان برقی

انتخاب سایبان برقی چه مزایایی به همراه دارد؟

سایبان برقی مغازه برای آن هایی که تصمیم دارند یک قدم اساسی برای تغییرات فروشگاه خود بردارند، انتخابی بی نظیر خواهد بود. اما سوال اینجاست که چرا انتخاب سایبان برقی برای هر مغازه دار یا فروشگاهی ضروری است؟ اولین و ساده ترین کارایی سایبان، امکان ایجاد پوشش مناسب در برابر آفتاب، گرد و غبار، برف و باران و باد می باشد. اما در سایبان برقی یک امکان بسیار کاربردی وجود دارد و آن امکان تنظیم شیب به صورت دلخواه است. آفتاب در ساعات مختلف روز از زوایای مختلفی می تابد، نمی توان همیشه زاویه وزش باد را پیش بینی کرد و یا بارانی که همراه با وزش باد باشد ممکن است خیلی غافلگیرانه رخ دهد… تمامی این مشکلات شما را به عنوان دارنده کسب و کار فروشگاهی وادار می سازد که از سایبانی استفاده کنید که امکان تغییر شیب و زاویه در هر ساعات از روز را داشته باشد. ریموت کنترل تعبیه شده در برخی از سایبان های برقی این کار را ساده تر می باشد. علاوه بر این سهولت در استفاده نیز از دیگر امتیازات خرید سایبان برقی مغازه می باشد. شما چه از نوع ریموت دار استفاده کنید و چه از نوع ساده، در هر حالت با فشردن یک دکمه ساده می توانید سایه بان خود را باز و بسته کرده و یا آن را تنظیم نمایید. اما تکنولوژی به کار برده شده در این نوع از سایه بان برقی فقط محدود به ریموت کنترل نیست. اخیرا نوع جدیدتری از سایبان برقی وجود دارد که مجهز به سنسور بوده و با تشخیص میزان تابش نور خورشید و یا وزش باد به طور خودکار باز و بسته می شود. البته شاید با تمام این مزایا، فکر کنید که اگر به هر دلیلی سیستم برق مغازه یا فروشگاه شما قطع شود چگونه می توان از سایبان برقی استفاده کرد؟ طراحان این سازه به سوال شما با سیستم جانبی که در طراحی آن استفاده کرده اند پاسخ می دهد. به بیان ساده تر این نوع از سایه بان در صورت قطعی برق از خلاص کن دستی برای کنترل استفاده می کند.

سایبان برقی

با اجزای تشکیل دهنده سایبان برقی آشنا شویم…

سایبان برقی از اجزای بسیاری ساخته شده است که آشنایی با آن ها یکی از اصلی ترین گام های قبل از خرید می باشد. شاید بتوان مهم ترین قسمت سایبان برقی مغازه را موتور آن عنوان کرد. طول عمر سایه بان برقی تا حد زیادی به کیفیت موتور آن بستگی دارد. توان و قدرت موتور برقی از جمله مواردی است که بایستی از فروشنده مشخصات آن را پرس و جو نمایید. همچنین با توجه به اینکه چنین سازه ای الکتریکی می باشد، بایستی حتما به گارانتی آن نیز توجه شود. در نتیجه شما برای خرید سایبان برقی به دقت و مشاوره بیشتری نیاز دارید. موتور برقی می تواند محصولی داخلی و یا وارداتی باشد. اما در هر حال بر بودجه شما برای خرید سایبان برقی بی تاثیر نخواهد بود. در گام بعدی متریال و یراق آلات بکار برده در سایبان برقی اهمیت پیدا می کند که جزو قسمت های مهم کار محسوب می شوند. بازویی سایبان برقی اهمیت زیادی در دوام و کیفیت آن دارد. با اینکه سازنده ها گاهی اوقات از جنس پلاستیکی در آن استفاده می کنند اما مطمئنا اگر به دنبال طول عمر بیشتر و کیفیت بهتر است، بازویی فلزی به شما پیشنهاد می شود. پایه دیواری و یا سقفی سایبان برقی نیز از اجزای مهم به حساب می آید. اما یکی از اصلی ترین اجزا، پارچه به کار برده شده در ساخت روکش می باشد. این پارچه می تواند جنس های مختلفی مانند برزنتی، ترانزیتی و یا فلکسی و … باشد.

برای پاکیزگی سایبان برقی چه کاری می توان انجام داد؟

سایبان برقی مانند تمام سایه بان ها نیاز به مراقبت دارد. یکی از جنبه های اصلی این مراقبت، امر پاکیزگی و نظافت می باشد. به این منظور سعی کنید پارچه ای قابل شست و شو و مقاوم در برابر آب را انتخاب کنید که پاکیزگی را برای شما آسان تر سازد. البته اغلب این مرحله از کار با دستگاه های به خصوصی مانند بخار شوی انجام می شود و بهتر است این کار را به متخصصین بسپارید تا علاوه بر نتیجه مطلوب، به عمر مفید سایبان مغازه خود بیافزایید. در پایان متذکر می شویم که سایبان برقی ممکن است به نام های سایبان بازویی، سایبان اتوماتیک، سایبان مفصلی، سایبان فنری و یا امثال این شناخته شود. بنابراین در صورت شنیدن چنین اسامی سردرگم نشوید چرا که منظور همان سایه بان برقی است.

راههای تماس با ایران سایبان

ایران سایبان | ۲۹ ۴۸ ۱۶۹ ۰۹۱۲ | ایران سایه بان مردی | تنها تولید کننده سایبان با ثبت اختراع | مشاوره رایگان خرید سایبان | ارسال انواع سایبان به سراسر کشور | بیش از ۵۰ سال تجربه درخشان در اجرای انواع سایبان | دارای نماد اعتماد الکترونیکی از وزارت صمت| دفتر: ۳۰۰۲ ۹۰ ۴۴

امتیاز بدهید

تلگرام تجارت امروز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا