فرهنگی

من «محمد دره گرگی» هستم؛ همین و بس

من هیچ کس نیستم. من محمد دره گرگی هستم. خیلی‌ها بهم می‌گن میرزا محمد. در روستای دره گرگ هم به دنیا اومدم؛ همین و بس.

به گزارش تجارت امروز؛ شهید «محمد بروجردی» در سال ۱۳۳۳ در روستای دره‌گرگ از توابع بروجرد متولد شد و در یکم خرداد سال ۱۳۶۲ در جریان دفاع مقدس به شهادت رسید.
 بُرش‌هایی از زندگی این قهرمان کشورمان که در کتاب «میرزا محمد پدر کردستان» به کوشش علی اکبری گردآوری شده است را منتشر می‌کند.
روایت بیست و ششم
بروجردی همیشه تلاشش بر این بود که افراد فریب خورده را به هر نحوی که شده، آگاه کرده و آنان را به آغوش جمهوری اسلامی برگرداند. او عقیده داشت که مردم کردستان، مردمی مظلوم هستند که بر اثر ناآگاهی فریب خورده و اگر آنان از مسائلی که در اطرافشان می‌گذرد، آگاه شوند، راه حقیقت را پیدا خواهند کرد.
یکی از کردهای فریب خورده که پس از چند جلسه نصیحت‌های بروجردی، توبه کرده و به راه راست بازگشته بود، پیش بروجردی آمد و تشکر خود را اینطور ابراز کرد: برادر بروجردی! تو روح منو به کالبد مرده‌ام برگردوندی. من در عین کفر، تو رو دیدم و شناختم، تو خیلی راحت و سبک با من برخورد کردی. می‌خوام بدونم که تو کی هستی؟ من بین مرگ و زندگی بودم، من غرق در دریای نیستی بودم، تو با دست نجات خودت، منو از این دریای ذلت بار بیرون کشیدی، تو منو از ظلمت و تاریکی به روشنایی هدایت کردی. من آدمی مثل تو ندیدم. اصلا بگو که تو کی هستی؟
بروجردی خیلی خونسرد و آرام و با تبسم جواب داد: شلوغش نکن برادر! من هیچ کس نیستم. من محمد دره گرگی هستم. خیلی‌ها بهم می‌گن میرزا محمد. در روستای دره گرگ هم به دنیا اومدم؛ همین و بس
انتهای مطلب
امتیاز بدهید

تلگرام تجارت امروز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا