بانک

پشتیبانی ۱۲ بانک از قابلیت «تسویه در لحظه» اسنپ

به گزارش تجارت امروز، این تاکسی اینترنتی برای دسترسی بیشتر کاربران راننده خود به این قابلیت و پوشش دهی وسیع آن، تعداد بانک‌هایی را که از امکان تسویه‌حساب در لحظهٔ اسنپ پشتیبانی می‌کنند به ۱۲ بانک افزایش داده است.

در حال حاضر بانک‌های ملی، ملت، صادرات، پاسارگاد، سپه، تجارت، شهر، پارسیان، کشاورزی، انصار، آینده و سامان از قابلیت تسویه در لحظهٔ اسنپ پشتیبانی می‌کنند.

پوشش‌دهی ۸۵ درصدی «تسویه در لحظه» اسنپ

فرید شهابی مدیر تجاری اسنپ، درباره پوشش‌دهی گسترده امکان تسویه در لحظه این شرکت می‌گوید: این ۱۲ بانک حدود ۸۵ درصد از کاربران رانندهٔ ما را پوشش می‌دهند و در حال حاضر به‌طور میانگین در یک هفته ۴۵ درصد از تسویه حساب اسنپ با کاربران راننده به‌صورت در لحظه انجام می‌شود.

دو گزینهٔ «تسویه در لحظه» و «تسویه روزانه» برای کاربران راننده اسنپ فعال است. اگر کاربر راننده تسویه روزانه را انتخاب کند حساب او به‌طور روزانه تسویه می‌شود. اما در صورت انتخاب تسویه در لحظه، تا ۵ بار در روز و تا سقف ۷۵۰ هزار تومان می‌تواند درخواست تسویه‌حساب دهد و در کمتر از چند دقیقه، مبلغ کارکرد او به‌حساب بانکی‌اش واریز می‌شود. به‌این‌ترتیب اسنپ در هرزمانی که مدنظر راننده باشد می‌تواند با او تسویه‌حساب کند. برای اطلاعات بیشتر دربارهٔ تسویه‌حساب در لحظهٔ اسنپ می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.

چرا هنوز درخواست پول نقد یا کارت به کارت مطرح می‌شود؟

به گفته شهابی، اسنپ تلاش می‌کند تا شرایط را به‌گونه‌ای فراهم کند که درخواست پول نقد توسط کاربران راننده به حداقل برسد و مسافران با پرداخت آنلاین و به‌راحتی هزینهٔ سفر خود را پرداخت کنند. اما باوجود فراهم شدن امکان تسویه در لحظه چرا برخی از کاربران راننده هنوز پرداخت نقدی را به آنلاین ترجیح می‌دهند؟ یکی از مواردی که کاربران راننده به آن اشاره می‌کنند معطل شدن آن‌ها هنگام رسیدن به مقصد است، زیرا مسافر بعد از رسیدن به مقصد اقدام به شارژ اعتبار خود می‌کند. این معطلی برای کاربر راننده‌ای که می‌خواهد سفر بعدی خود را شروع کند به‌صرفه نیست و در نتیجه پرداخت نقدی را ترجیح می‌دهد.

علاوه بر اینکه اسنپ به کاربران رانندهٔ خود توصیه می‌کند با توجه به دسترسی گسترده به قابلیت تسویه در لحظه از درخواست پول نقد خودداری کنند، لازم است مسافران نیز همکاری لازم را هنگام پرداخت آنلاین داشته باشند تا از مواردی مانند معطلی کاربران راننده جلوگیری شود.

پرداخت کارت به کارت نیز خلاف قوانین اسنپ است، زیرا اگر مشکلی در این فرایند به وجود آید، این شرکت امکان پیگیری موضوع را نخواهد داشت. برای مثال اگر هنگام واریز مبلغ به‌جای ۴ صفر به‌اشتباه ۵ صفر وارد کنید امکان اثبات و بازگرداندن مبلغ با چالش‌هایی همراه می‌شود.

انتهای مطلب

امتیاز بدهید

تلگرام تجارت امروز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا