بورس

پیش بینی بازار بورس؛ 4 تیر 1403

برخی از تحلیلگران معتقدند با اتمام محدودیت دامنه نوسان 2 درصدی، از روز نهم تیر ماه شاهد بهبود روند بازار خواهیم بود.

به گزارش تجارت امروز؛ روز گذشته شاخص کل ۴ هزار و ۳۵۷ واحد رشد کرد و شاخص کل هم‌وزن ۱۷۰ واحد افت کرد. همچنین شاخص کل فرابورس ۱۴ واحد بالا آمد و شاخص هم وزن فرابورس افزایش ۱۶۹ واحدی داشت.

بیشترین افزایش قیمت

روز یکشنبه در بورس شرکت داروسازی کوثر (دکوثر)، شرکت پتروشیمی بوعلی (بوعلی) و شرکت دوده صنعتی پارس (شدوص) نمادهای سبزپوش بازار بودند که بیشترین رشد را داشتند. در فرابورس نیز شرکت سیمان ساوه (ساوه)، شرکت پیشگامان فناوری و دانش آرامیس (تپسی) و شرکت صنایع گلدیران (گلدیرا) بیشترین رشد قیمت را ثبت کردند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای پردیس (شرکت سرمایه گذاری پردیس)، کترام (شرکت تولیدی و کاشی تکسرام) و چکاپا (شرکت گروه صنایع کاغذ پارس) در روز یکشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس گروه ایران خودرو دیزل (خاور)، شرکت تولیدی و صنعتی گوهر فام (شفام) و شرکت پتروشیمی تندگویان (شگویا) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

پیش بینی بورس 1403

در معاملات یکشنبه، ۹۲ نماد صف خرید داشتند و ۱۸۶ نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد ۷ درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۱۶۹ میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش ۲۴ درصدی به ۵۰۰ میلیارد تومان رسید.

دیروز شاخص کل رشد کرد اما شاخص هم وزن ریزش کرد. ۵۱ درصد نمادهای بازار قرمزپوش بودند و نمادهای وبملت، مبین و فخوز بیشترین اثر کاهشی را بر شاخص داشتند. در مقابل نمادهای شاخص ساز فملی، کگل و نوری با تقاضای حقوقی رشد کردند.

علاوه بر این روز یکشنبه برای چهاردهمین روز سرمایه حقیقی از بورس خارج شد که رقم آن ۴۵۵ میلیارد تومان بود. دیروز نمادهای وبملت، خاور و خودرو بیشترین خروج پول حقیقی را ثبت کردند.

با اینکه در بازار نیروی صعودی غایب است و تقاضای کمی در بازار ثبت می‌شود، برخی از تحلیلگران معتقدند با اتمام محدودیت دامنه نوسان ۲ درصدی، از روز نهم تیر ماه شاهد بهبود روند بازار خواهیم بود. این تحلیلگران رشد بازار در هفته آینده را صرف نظر از اینکه چه کسی رییس جمهور شود، محتمل می‌دانند.

در مقابل گروهی دیگر از تحلیلگران معتقدند رویکردها و جهت گیری‌های رییس جمهور بعدی را در تصمیمات سرمایه گذاران و انتظارات آنان نسبت به آینده مهم می‌دانند. این گروه به رشد بازار پس از رییس جمهور شدن حسن روحانی با وعده رفع تحریم‌ها و رییس جمهور شدن ابراهیم رئیسی با وعده حل مشکل بازار سرمایه را به عنوان دو گواه مدعای خود مطرح می‌کنند.

انتهای مطلب/م.ع

امتیاز بدهید

تلگرام تجارت امروز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا