هنری

چرا تئاتر «در انتظار گودو» به کارگردانی مازیار لرستانی متوقف شد؟

نمایش «در انتظار گودو» به کارگردانی مازیار لرستانی‌ پس از ۱۲ اجرا به شکل ناگهانی متوقف شد. این نمایش در تئاتر شهر به روی صحنه رفته بود.

به گزارش تجارت امروز؛ نمایش «در انتظار گودو» پس از ۱۲ اجرا در تئاتر شهر به دلایل نامعلوم توقف یافت. این نمایش روایتی ایرانی شده از نمایشنامه ساموئل بکت است.

این توقف اجرای تئاتر مازیار لرستانی در حالی اتفاق افتاد که استقبال خوبی از آن شده و نقدهای مثبتی در باره آن منتشر شده بود.

مازیار لرستانی در صفحه اینستاگرام خود با اعلام خبر توقف اجرای تئاتر «در انتظار گودو» از دلایل دستور متوقف شدن آن اظهار بی‌اطلاعی کرد.

لرستانی در یادداشت‌اش نوشت:

«آن نخل ناخلف که تبر شد، زما نبود / زمانه چو ما را بشکند، ساز می شویم»

نمایش در انتظار گودو در تئاتر شهر پس از فقط، دوازده اجرا همراه با استقبال پرشور چهره های شاخص از ورزش تا هنر… از سینما تئاتر تا آواز و موسیقی… به ناگهان پایان یافت.

نمایشی که به تعبیر منتقدان برجسته، شاخصه‌هایی ارزشمند برای تئاتر امروز در ایران داشت.

یادی کنیم از عزیزانی که با تمام همت، در راه دلسرد کردن جامعه هنری ایران گام برمی دارند. آنها بی‌شک، بهتر از همه می‌دانند فرهنگ و هنر و هنرمند، از سرمایه‌های معنوی ایران‌اند.

از آن روست که دست به تخریب شخصیت، عدم ایجاد فضای کار، بی‌حمایتی قشر عمده، و بی تفاوتی [نسبت] به معضلات و غرق نمودن این قشر فهیم، زیر بار رنج مادیات و دغدغه‌های روزمرگی و غم نان و دغدغه‌های کوچک زده‌اند.

هنوز اطلاعات دقیقی مبنی بر علت توقف این نمایش تئاتر در دسترس نیست.

انتهای مطلب/م.ع

امتیاز بدهید

تلگرام تجارت امروز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا