مسکن

کاربرد اساسی نیوجرسی بتنی در امور شهری

تولید نیوجرسی بتنی ، کفپوش بتنی، جدول بتنی و… در شرکت سیمان بتن

نیوجرسی بتنی : [اصطلاح راه سازی] نوعی جدا کننده بتنی می باشد که در ارتفاع مختلف از قبیل یک یا دو متری ساخته می شود که در بزرگراه ها جهت جلوگیری از دور زدنها و خلاف رانندگان متخلف و ایجاد امنیت و جلوگیری از اتفاقات ناگوار و تصادفات و در بعضی موارد ورود و خروج و هدایت ترافیک و جلوگیری از نور چراغهای روبرو ایجاد می شود.

کاربردهای مختلف نیوجرسی:

نوشته های مشابه

نیوجرسی علاوه برکم کردن خسارات ناشی از تصادفات جاده ای در وسایل نقلیه،به عنوان محافظ عابران پیاده و کارگران پروژه های عمرانی ، موانع موقتی ، موانع امنیتی و حتی به عنوان سیل بند و برای هدایت کردن آب رودخانه ها و . . . کاربرد دارد.

مصالح تشکیل دهنده نیوجرسی بتنی چه چیزی هایی هستند؟

به طور کلی برای ساخت نیوجرسی مصالح زیر مورد نیاز می باشد:

  • سیمان: سیمان مورد استفاده برای ساخت نیوجرسی باید با استانداردهای تعیین شده در مطابقت کامل باشد.
  • افزودنی: دلیل استفاده از افزودنی های سیمانی و پودری در ساخت مفصل قالب نیوجرسی، سهولت پر کردن قالب، کاهش میزان آب نسبت به سیمان، دسترسی به سطوح صیقلی و صاف می باشد.
  • سنگدانه: سنگدانه های مورد استفاده در این قطعه باید مطابق با استاندارد های شماره سیصد و بیست، استاندارد ملی ایران باشد.
  • آب: یکی دیگر از موارد مورد استفاده در این قطعه آبی است که به دور از مواد آلی، اسیدی و قلیایی باشد.
  • میلگرد: میلگرد استاندارد مورد استفاده در این قطعه میلگرد A۳ است که از مقاومت کششی بالایی برخوردار باشد.

کاربردهای بلوک نیوجرسی

بلوک های نیوجرسی کاربردهای بسیار متنوع و گوناگونی دارند اما مهمترین این کاربردها عبارتند از :

۱.این بلوک ها لاین ها و خطوط ترافیکی را همواره از یکدیگر جدا میکنند

۲.از این بلوک ها برای محوطه سازی و نشان دادن محدودیت های ساخت و ساز استفاده میشود

۳.ساخت انواع ایستگاه های کنار جاده ای

۴.فضاسازی پمپ بنزین ها

۵.به عنوان سیل بند و هدایت گر آب رودخانه ها از این بلوکها استفاده میشود

۶.ساخت انواع موانع موقتی و دائمی

نیوجرسی بتنی پیش ساخته با بهترین کیفیت

کاربرد اساسی نیوجرسی بتنی در امور شهری

ما در این مطلب قصد داریم اطلاعاتی مفیدی را در خصوص نحوه تولید، کاربرد و استفاده از نیوجرسی بتنی با شما در میان بگذاریم. همان‌طور که می‌دانید بتن محصولی است که از ترکیب سیمان و آب به دست می‌آید و مقاومت و سختی بسیار زیادی پیدا می‌کند. به‌طوری‌که این محصول در انواع مختلف و برای کاربردهای متفاوت، تولید شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد. نیوجرسی بتنی، کفپوش بتی و همچنین جدول و سکوی برق بتنی از انواع محصولات بتنی به‌شمار می‌آیند که در مکان‌هایی که مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ می‌توانند مقاومت و استحکام بیشتر آن را تامین نمایند. تا انتهای این مطلب همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در خصوص این محصولات در اختیارتان قرار دهیم.

بتن چیست؟

پیش از پرداختن و معرفی و بررسی کاربرد محصولاتی که از بتن ساخته می‌شوند؛ لازم است ببینیم بتن چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟ پیش‌تر اشاره کردیم که بتن از آب، سیمان و ماسه و شن نشکیل می‌شود و پس از آن که به خوبی با هم مخلوط شد می‌توان آن را در قالب‌هایی که برای ساخت محصولاتی بتنی مختلف طراحی شده است؛ ریخته و پس از خشک و محکم شدن، قالب را باز کرده و این محصولات را خارج نمود.

ویژگی خاص بتن در آن است که به خوبی محکم و سخت شده و انسجام لازم را به‌دست می‌آورد. به‌همین دلیل است که امروزه برای تولید نیوجرسی بتنی و یا کفپوش و جدول بتنی و… از بتن در ساخت سازه‌های مختلف استفاده‌های فراوانی می‌شود. از جمله انواع بتن نیز می‌توان به بتن عادی، ساده، بتن آرمه یا بتن مسلح و همچنین بتن پیش تنیده و بتن پیش ساخته اشاره کرد. این محصولات یا در کارگاه‌ها و کارخانه‌ها تولید می‌شوند و به پروژه انتقال می‌یابند و یا دستگاه تولید کننده بتن به محل پروژه انتقال داده شده و به جهت نیاز بالا به محصول بتی مورد نظر، تولید آن در همان جا انجام می‌شود.

نیوجرسی بتنی چیست و چه انواعی دارد؟

نیوجرسی بتنی پیش ساخته New Jersey barrier یکی از انواع محصولات بتنی به‌شمار می‌‎آید که ممکن است تا الان با نام آن آشنایی چندانی نداشته باشید؛ اما حتما کاربرد آن را دیده‌اید. از این محصول بیشتر در خیابان‌ها و جاده‌ها و همچنین مسیرهای پر ترافیک جهت جدا کردن دو مسیر رفت و برگشت و نیز تغییر مسیر استفاده می‌شود. ممکن است با نام این محصول آشنایی نداشته باشید اما حتما کارآیی آن را در بیشتر جاده‌ها، خیابان‌ها و مسیرهای ترافیکی جهت جداکردن مسیر مشاهده کرده‌اید. ویژگی استفاده از نیوجرسی بتنی در خیابان‌ها و جاده‌ها این است که چنانچه اتومبیلی با آن برخورد نماید؛ دچار آسیب‌ چندانی نمی‌شود.

اما اگر می‌خواهید بدانید چرا نام این محصول را نیوجرسی بتنی گذاشته‌اند؛ باید بدانید که نام آن از ایالت نیوجرسی امریکا گرفته شده است به‌جهت آنکه اولین بار در سال ۱۹۵۰ میلادی از این محصول بتنی برای چند لاین کردن جاده‌ها استفاده شد که بعدها به‌همین نام معروف گردید و در تمامی کشورهای دنیا مورد استفاده قرار گرفت. این محصول در چند مدل مختلف تولید شده که هر یک کارآیی خاصی دارد که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

کاربرد اساسی نیوجرسی بتنی در امور شهری

  • نیوجرسی بتنی دو متری: این سازه بتنی به طول ۲ متر و ارتفاعی در حدود ۸۰ سانتی متر تولید شده است.
  • نیوجرسی بتنی سه متری: این محصول به طول ۳ متر و ارتفاعی بین ۸۰ تا ۱۱۰ سانتی متر با وزنی در حدود ۳۰۰۰ کیلوگرم یا کمتر تولید شده است. از این نوع نیوجرسی گاهی با ارتفاع ۱۶۰ سانتی متر تولید می‌شود که البته این امر بستگی به نیاز و خواست مصرف‌کننده دارد. از این دو موردی که معرفی کردیم؛ بیشتر برای تفکیک و جداسازی لاین جاده‌ها و مسیرهای ترافیکی استفاده می‌شود.
  • مینی نیوجرسی بتنی: یک نمونه دیگر از این محصول نیز وجود دارد که به نیوجرسی مینی معروف است. از این نوع نیوجرسی برای جداسازی معابر استفاده می شود و به‌گونه‌ای طراحی شده که در بین آن سوراخی برای عبوردادن لوله‌های فلزی در نظر گرفته شده است.
  • نیوجرسی بتنی خود ایستا: نمونه دیگری از این محصول است که بیشتر برای کنار ریل‌های راه آهن و مترو و همچنین جداسازی بافت شهری مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع دیوارهای بتنی را می‌توان به ارتفاعی بیش از دو متر نیز ساخت که به خواست و نیاز مشتری بستگی دارد.

ما در ادامه این مطلب به معرفی سه محصول بتنی دیگر خواهیم پرداخت که هر یک از آن‌ها در جایگاه خود از کاربرد خاصی برخوردار است.

کفپوش بتنی چیست؟

در حال حاضر المان‌هایی که در ساخت سازه‌های مختلف کاربرد دارد؛ بسیار تغییر کرده و شما با محصولات متعدد و متنوعی مواجه هستید. کفپوش بتنی یکی از این محصولات می‌باشد که برای کف‌سازی ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این طراحی چند سالی است که در سبک معماری مدرن و کلاسیک به‌کار می‌رود بخصوص که در سال‌های اخیر این نوع کفپوش‌ها با ظاهری زیبا و شکیل و به رنگ‌های طوسی و خاکستری مات به بازار عرضه شده‌اند می‌توان از آن‌ها برای کف‌سازی سطوح مختلف استفاده کرد.

جدول بتنی چیست و چه کاربردی دارد؟

بی‌شک می‌توان گفت جدول بتنی یکی از پرکاربردترین محصولات بتنی است که در شهرسازی نوین مورد استفاده قرار می‌گیرد اگر در یک خیابان اصلی و فرعی و یا حتی بزرگراه‌ها و… تردد نمایید؛ حتما در کنار خیابان، استفاده از این محصول بتنی را به وفور مشاهده خواهید کرد. علاوه بر همه این‌ها جهت محوطه‌سازی و هدایت آب‌های سطحی و… از این نوع جدول می‌توان استفاده کرد.

معرفی سکوی برق بتنی و کاربرد آن

یکی دیگر از محصولات بتنی که سال‌هاست توسط شرکت‌های فعال در این حوزه تولید و ارائه می‌شود؛ سکوی برق بتنی است که برای نصب تابلوهای برق و یا تابلوهای مخابراتی کاربرد دارد. به‌طوری‌که این سکوهای بتنی مانع از حرکت، افتادن و کج شدن آن‌ها خواهند شد. این سکوهای بتنی با عیار بتن ۴۰۰ کیلوگرم در هر متر مکعب تولید می‌شوند و از استانداردهای لازم در این خصوص بهره‌مند هستند. ویژگی سکوی برق بتنی در آن است که در سه سایز مختلف تولید می‌شود و هر سکو شامل ۷ قسمت است که به کمک پیچ و مهره به یکدیگر اتصال می‌یابد. هر یک از این قطعات نیز با شبکه‌ای از میلگردهای نمره ۶ و یا ۸ ساخته شد‌ه‌اند که با بتن پوشیده شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و جامع‌تر در مورد کفپوش بتنی جدول بتنی و سایر محصولات بتنی به وب‌سایت http://www.simanbeton.com مراجعه فرمایید.

امتیاز بدهید

تلگرام تجارت امروز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا