خواندنی

معرفی جذاب ترین کیک عروسی 1403

ازدواج از اقدامات شیرین و مهم برای همه است. کیک عروسی یکی از رسوماتی است که در جشن عروسی تهیه و بین همه میهمانان سرو می شود. امروزه کیک های عروسی مختلف با طرح های جذاب و دوست داشتنی برای جشن های عروسی وجود دارد که به راحتی می توانید مدل دلخواه را انتخاب کنید.

به گزارش تجارت امروز؛ کیک عروسی، برای خانم های جوان که در شرف ازدواج هستند، حائز اهمیت است. زیرا این کیک نماد مهمی در جشن های عروسی حساب می شود. و عروس خانم های عزیز با دقت و نظارت خاصی به سفارش این کیک می پردازند.

تاریخچه کیک عروسی

تاریخچه کیک عروسی به زمان امپراطوری روم در حدود چهارصد سال پیش از میلاد مسیح بازمیگردد در ابتدا حدود ۱۰۰ سال قبل از میلاد درعروسی ها داماد یک تکه نان شیرین سبک و یا کیک میوه ای را خورده و باقیمانده آنرا برسرعروس میریخت که باعث شگون مراسم عروسی میشد، امروزه اما این رسم به شکل بریدن کیک و در دهان گذاشتن آن توسط عروس و داماد تبدیل شده است.

در حال حاضر ویژگیهای این نوع کیک که مخصوص عروسی است و در کشورهای مختلف به صورتهای گوناگون تهیه میشود شامل چند طبقه بودن،  تزیین بسیار مجلل با گل و شمع و عروسک های کوچک و به رنگ سفید است و در برخی از نقاط اروپا رسم بر این بوده که کیک توسط عروس پخته شود تا بدین وسیله عروس مهارت خود در آشپزی را نشان دهد.

انواع کیک عروسی

کیک عروسی طرح ها و مدل های مختلف دارد معمولا از چند طبقه تشکیل می شود. این طبقه ها یا به وسیله میله از هم جدا می شوند یا روی هم قرار می گیرند.

تزئین کیک عروسی

از انواع تزیین کیک عروسی می‌توان از کیک عروسی توری (به انگلیسی: Bridal lace cake) نام برد. در این نوع، تمامی سطح کیک با خمیر فوندانت پوشانده شده و با خمیری که به شکل تور معمولاً گلدار نقش انداخته شده تزئین می‌شود. قالب خمیر را می‌توان با استفاده از تور لباس عروس تهیه کرد بطوریکه خمیر توری روی کیک طرحی مشابه با تور لباس عروس داشته باشد.

کیک کلاسیک

کیک های  کلاسیک به شکل های گوناگون و عجیب دیده نمی شود بلکه به صورت دایره ای یا مربع هستند. در واقع اصلی ترین ویژگی کیک های کلاسیک سادگی و ظرافت آن ها است. معمولا در کیک های کلاسیک از رنگ های سفید ، طلائی، گلبهی، آبی، سبز، صورتی ، و زرد کم رنگ استفاده می کنند و با ربان های رنگی و گل های متفاوت تزئین می شوند.

کیک های مدرن

در کیک های مدرن طبقات به شکل های  گوناگون هستند  و طبقه ها به صورت یکسان نیستند. مثلا می توانید طبقه پایین کیک دایره باشد و طبقه بالا مربع یا مکعب یا چند ضلعی باشد همه ای این ها به سلیقه شخصی شما بستگی دارد.

کیک گل رز با تزئینات سفید

زیبایی در سادگی است اگر می خواهید کیک ساده و زیبا انتخاب کنید ما به شما کیک کلاسیک گل رز را پیشنهاد می کنیم. معمولا در تزئین کیک کلاسیک از رز های سفید یا ملایم استفاده می کنند.

کیک گل های خامه ای

کیک های کلاسیک معمولا طرح های  منظمی دارند. یکی از رایج ترین تزئینات روی کیک های کلاسیک گلها و شکوفه های خامه ای است که معمولا به رنگ های صورتی، زرد و سبز هستند.

کیک  گل های ارکیده

گل های ارکیده سفید نماد پاکی ، درخشندگی و زیبایی هستند و به همین دلیل در کیک های عروسی مورد استفاده قرار می گیرند. گل های ارکیده سفید معمولا روی کیک های ساده به رنگ سفید برای تزیین به کار برده می شوند.

کیک عروس و داماد

کیک عروس و داماد

یکی از کلاسیک ترین تزئینات و البته قدیمی ترین تزئینات در کیک عروسی استفاده از نماد عروس و داماد است. این کیک ها تزئینات زیادی ندارد و با ربان و کمی خامه تزئیین می شوند.

کیک های حاشیه دار

اگر دوست ندارید کیک شما تزئینات زیادی و شلوغی داشته باشد تنها تزئینات حاشیه های بالا و پایین را در نظر بگیرید این کار هم ساده  و کلاسیک است و هم نمای زیبایی به کیک شما می دهد.

تزئینات پاپیونی

از پاپیون در استایل کلاسیک زیاد استفاده می شود و معمولا رنگ پاپیون ها برای استفاده روی کیک صورتی، آبی یا قرمز است. پاپیون نماد رسمی برای جشن ها است.

تزئینات قلبی

دو قلب نماد عشق و علاقه است و استفاده از این عنوان در کیک های کلاسیک می تواند پر معنا باشد. در استایل کلاسیک همیشه به اصل موضوع پرداخته می شود اگر کیک عروسیتان کلاسیک است این مدل کیک را مد نظر بگیرید.

طرح پارچه و پرده

این نوع تزئینات هم در استایل لوکس و هم در استایل کلاسیک استفاده می شود. تنها تفاوت آنها این است که در استایل لوکس از زرق و برق بیشتری استفاده می شود. این طرح یکی از قدیمی ترین طرح ها برای کیک عروسی است.

طرح پارچه ای ونیز

یکی از طرح های جدید که در کیک کلاسیک استفاده می شود طرح پارچه ای است که این طرح در تمام نقاط کیک یا با خامه ویا با شابلون روی آن انداخته می شود. اگر عروسی شما به سبک کلاسیک و متمایل به سبک مدرن است به شما پیشنهاد می کنیم از این طرح استفاده کنید.

گرد

کیک های گرد دایره ای شکل هستند و در یک یا چند طبقه وجود دارند. آنها یک شکل کلاسیک هستند که نماد اتحاد هستند، به احتمال زیاد به این دلیل که یادآور حلقه ازدواج است. برخی از زوج ها ترجیح می دهند یک کیک گرد کوچک برای برش کیک خود داشته باشند در حالی که از میهمانان از نسخه بزرگتر پذیرایی می کنند.

بیضی شکل

کیک های عروسی بیضی شکل، همانطور که از نامش پیداست، بیضی شکل هستند. لبه های نرم آنها یک پیچ و تاب بصری جالب روی کیک های گرد شکل سنتی ایجاد می کند. لایه ها ممکن است در مرکز یا خارج از مرکز انباشته شوند.

 مربع

کیک های عروسی مربع شکل جعبه ای هستند و معمولا در چند طبقه عرضه می شوند. مانند نسخه‌های مستطیلی و ورقه‌ای زیر، کیک عروسی مربعی معمولاً تزئینات عروسی “سنتی” را به منظور متمایز کردن خود از سبک کیک تولد در خود جای داده است.

ورقه ای

کیک ورقه ای

کیک های ورقه ای در یک تابه مستطیل شکل درست می شوند. آنها نسبتاً بزرگ هستند و تمایل دارند که به عنوان یک لایه به جای چند لایه استفاده شوند. برخی از زوج‌ها ترجیح می‌دهند یک کیک ورقه‌ای در پشت داشته باشند. این بدان معناست که آنها یک کیک کوچکتر و با تزئینات پیچیده تر برای برش و عکس خواهند داشت و به جای آن از کیک های بزرگتر و مقرون به صرفه تر از مهمانان پذیرایی می کنند.

 مستطیل

یک کیک عروسی مستطیلی که بزرگتر از یک مربع است اما گاهی به اندازه یک ورق نیست، گزینه ای درجه یک است که به عنوان یک غذای تک یا چند طبقه سرو می شود. در صورت طبقه بندی، بسته به طرح، لایه ها ممکن است در مرکز یا خارج از مرکز باشند. برخی از زوج‌ها برای جدا کردن محدودیت‌ها و/یا طعم‌های غذایی، کیک‌های مستطیلی تک لایه را انتخاب می‌کنند.

شش ضلعی

کیک های عروسی شش گوشه کیک های شش طرفه ای هستند که به صورت تک لایه یا چند لایه سرو می شوند. اگر گوشه ها را دوست دارید، این نوع کیک عروسی برای شماست.

شکل مخلوط

کیک های عروسی مختلط معمولا دارای چند لایه کیک با شکل های متفاوت هستند. آنها ممکن است متناوب (دور، مربع، گرد) یا کاملاً منحصر به فرد (مستطیل، گرد، مربع، قلب) باشند.

شکل غیر معمول

هر چیزی که در یکی از دسته بندی های هندسی بالا قرار نگیرد احتمالاً غیرعادی تلقی می شود. این شامل کیک های کروی، کیک هایی که شبیه پایین لباس ها هستند، کیک های کاما شکل و غیره می شود.

گلبرگ

کیک عروسی گلبرگ ممکن است به عنوان کیک گل نیز شناخته شود. معمولاً دارای پنج یا شش نیم دایره است که دور یک کیک دایره ای شکل را احاطه کرده است. کیک های گلبرگ به صورت تک لایه، چند طبقه و در بسیاری از کیک های مخلوط شکل در ترکیب با لایه های گرد یا شش ضلعی یافت می شوند.

راه پله

کیک عروسی پلکانی شکل از چندین لایه روی هم استفاده می کند که وقتی کنار هم قرار می گیرند شبیه یک راه پله واقعی به نظر می رسند. کیک های راه پله را می توان از لایه های مربع یا مستطیل شکل روی هم درست کرد، اما برخی از طراحان پلکانی را به صورت مارپیچی در کنار یک کیک گرد چند طبقه اضافه می کنند.

 مجسمه سازی

کیک‌های عروسی مجسمه‌ای، آثار هنری هستند که معمولاً از شکل‌های مختلف کیک دیگر در این فهرست با دست حک شده‌اند. شما می توانید با شیرینی پز خود همکاری نزدیکی داشته باشید تا طرحی را که دوست دارید ایجاد کنید که ممکن است شامل سایر اشکال کیک عروسی که در بالا دیده می شود باشد یا نباشد.

انتهای مطلب/ آ.ع

امتیاز بدهید

تلگرام تجارت امروز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا