گردشگری

15 روش برای مسافرت ارزان به ترکیه

بسیاری از افراد دلشان می خواهد؛ مسافرت ارزان به ترکیه داشته باشند. تا بدون نگرانی برای هزینه ها بتوانند از سفر خود لذت ببرند. با توجه به وضعیت اقتصادی ارزان سفر کردن از اهداف بسیاری از خانواده ها می باشد.

به گزارش تجارت امروز؛ مسافرت ارزان به ترکیه در لیست افراد زیادی از جامعه شاید باشد، اما ندانند که چگونه و با چه روش هایی می توان در هزینه ها صرفه جویی کرد. ما در این مقاله به شما کمک می کنیم تا با خیالی راحت به مسافرت خود بروید.

راهکار ویژه برای مسافرت ارزان به ترکیه

ارزان سفر کردن شما به عوامل زیادی، همچون مقصد و شهرهایی که انتخاب می کنید بستگی دارد. همچنین به نوع وسیله ای که با آن می خواهید سفر خود را آغاز کنید هم بستگی دارد.

شهرهای ارزان قیمت ترکیه

ترکیه امروزه یکی از جذاب‌ترین مقاصد گردشگری برای ایرانیان و البته گردشگرانی از سایر کشورها است. این کشور دیدنی‌ها و جاذبه‌های بسیاری را در خود جای داده است.

الیمپوس

الیمپوس از شهرهای باقی‌مانده از روم باستان است که هنوز برخی خاطرات و یادگاری‌ها از آن زمان در این شهر دیده می‌شود.

این شهر نام خودش را از مجاورت با کوهی به همین نام گرفته است. اما بیش از تاریخ و قدمت آن، بسیاری آن را با خانه‌های درختی و جنگل‌های سرسبزش می‌شناسند. پس اگر از اقامت در خانه‌های درختی در میان جنگل لذت می‌برید و طبیعت‌گرد هستید؛ شهر الیمپوس انتخابی خوب است. این شهر را در لیست مسافرت ارزان به ترکیه قرار دهید تا از شگفتی های این شهر لذت ببرید. جاذبه‌های دیدنی:

 • ساحل و سایت‌های باستانی این شهر مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری آن هستند.
 • اقامت در خانه‌های درختی و طبیعت‌گردی
 • سفر با کروز و دریانوری
 • تله‌کابین بر فراز جنگل
 • جاذبه‌های تاریخی و باستانی
 • غواصی

جزیره آوازا

از جمله شهرهایی که باعث می شود، مسافرت ارزان به ترکیه را داشته باشید آوازا است. این جزیره از شهرهای قدیمی این کشور است و در تابستان عده زیادی به آن سفر می کنند. این شهر ارزان قیمت مقصدی مناسب برای افراد جوان و حتی سالمندانی است که به دنبال کسب آرامش هستند.

در حالت کلی این جزیره فقط ۲ هزار نفر سکنه دارد، اما در فصل تابستان به دلیل اینکه تعداد زیادی مسافر به این ناحیه وارد می شوند، جمیعت تقریبا به چهل هزار نفر افزایش می یابد. راه ارتباطی این جزیره با استانبول از طریق اتوبوس های دریایی و کشتی است. اکثر افرادی که به این جزیره سفر می کنند، از شهروندان خود ترکیه هستند، ولی شما هم اگر می خواهید سفری ارزان را تجربه کنید، می توانید به جزیره آوازا بروید.

آیوالیک

در ماه‌های تابستانی و فصل پاییز نام آیوالیک بسیار به گوش می‌خورد. این شهر گردشگری ارزان‌قیمت با سواحل و امکانات تفریحی جذابش یکی از مهم‌ترین مقاصد سفر در ترکیه به شمار می‌رود. این شحر ساحلی در مجاورت با دریای اژه قرار دارد و از شهرهای تاریخی این منطقه محسوب می‌شود. جاذبه‌های دیدنی و فعالیت‌های تفریحی در آیوالیک:

 • ساحل و بندر
 • آبشار
 • مساجد و کلیساهای تاریخی
 • شهرگردی
 • تفریحات ساحلی

کاپادوکیا

در کاپادوکیا، از نمای شهری گرفته تا مکان‌های تاریخی و باستانی، شهرهای زیرزمینی، خانه‌ها و کلیساهای ساخته شده در دل صخره‌ها، همه چیز دست به دست هم داده‌ تا مناظری عجیب و جذاب ساخته شود. این منطقه باستانی از سال ۱۹۸۵ از طرف یونسکو جزو فهرست میراث فرهنگی جهان قرار گرفت. از آنجایی که کاپادوکیا در صخره‌ها ساخته شده، عنوان یکی از سه شهر صخره‌ای دنیا را به آن داده‌اند.

آلانیا، ساحلی مدیترانه‌ای

شهر ساحلی آلانیا در کنار دریای مدیترانه است. در این ساحل می‌توانید آب‌وهوای معروف و تقریباً همیشه معتدل مدیترانه‌ای را تجربه کنید. این شهر که در نزدیکی شهر معروف آنتالیا قرار دارد به جز ساحل دریای مدیترانه، قلعه تاریخی سلجوقیان با منظره دریای مدیترانه جذابیت توریستی خاص این شهر است.

البته اگر به این شهر سفر کردید، قلعه سرخ را هم حتماً بازدید کنید. جاذبه‌های طبیعی گردشگری این شهر زیاد است. در این شهر می‌توانید لحظات مفرحی در کنار انواع رودها و آبشارها داشته باشید و در غارها به کنجکاوی بپردازید. اگر در فصل‌هایی که توریست کمتری به آلانیا می‌روند وارد این شهر شوید، می‌توانید همراه با استفاده از هتل‌های لوکس، همچنان این شهر را به‌عنوان ارزان‌ترین شهر ترکیه برای سفر انتخاب کنید.

آماسیه، شهری کوهستانی و ارزان

آماسیه مسافرت ارزان به ترکیه

شهر آماسیه تاریخی هفت هزارساله را در خود جای‌داده است. آماسیه شهری کوهستانی بوده که در ساحل دریای سیاه بنا شده است. فصل تابستان بهترین زمان برای بازدید از طبیعت کوهستانی این شهر است. چشمه‌های آبگرم در کنار تفریحات دریایی و صخره‌های معروف عینالی، این شهر را تبدیل به مقصد مناسبی برای گردشگرانی که به دنبال مسافرت ارزان به ترکیه هستند، کرده است.

نکته مهم دیگری که در این شهر جلب‌توجه می‌کند، امکانات تفریحی ارزان‌قیمت است. همچنین اقامتگاه‌های مناسب زیادی برای سفر توریستی با قیمتی ارزان‌تر از خیلی شهرهای دیگر ترکیه را می‌توان در شهر شاهزادگان یافت. پس اگر ارزان‌ترین شهر ترکیه برای سفر را جستجو می‌کنید، آماسیه یکی از پاسخ‌های اصلی است.

قونیه، شهر سماع

اگر به شعر و مولوی علاقه دارید و به دنبال ارزان‌ترین شهر ترکیه برای سفر نیز هستید، قونیه مقصد شما است. نه فقط ایرانیان و فارس زبانان، بلکه بسیاری از گردشگران سایر کشورها نیز برای بزرگداشت مولانا و دیدن مراسم سماع به این شهر سفر می‌کنند. آب‌وهوای این شهر سرد است و پیشنهاد مناسبی برای سفر در روزهای گرم سال است

خوراکی های محبوب و معروف شهر قاضی آنتپ

شهر قاضی آنتپ را می توان یکی از قطب های مهم اقتصادی کشور ترکیه دانست. همچنین این شهر مسافرت ارزان به ترکیه را به شما تضمین می دهد. این شهر مهم ترین مرکز پرورش آجیل و پسته در ترکیه است. همچنین باغات و تاکستان های زیاد زیتون در این استان، ارزش زیادی در صنعت این کشور پیدا کرده است.

باقلوا

باقلوای شهر قاضی آنتپ محبوب ترین سوغاتی و خوراکی این شهر می باشد. باقلوا یکی از دسر های معروف دوره عثمانی است که در این شهر با پسته تازه درست می شود.

کاتمر

کاتمر از دیگر دسر های خوشمزه و محبوب شهر قاضی آنتپ است. از این دسر خوشمزه به عنوان یک صبحانه شیرین نیز استفاده می شود. کاتمر از خامه و پسته درست شده و هنگام سرو آن را گرم می نمایند. بسیاری از مغازه های این شهر فقط و فقط صبح ها و برای سرو این صبحانه خوشمزه فعالیت می کنند‌.

کباب

همان طور که می دانید مردم کشور ترکیه عاشق کباب هستند. بسیاری از غذا های محبوب این کشور، شامل کباب نیز می شود.

شیله و جشنواره‌های محلی

شیله شهری برای مسافرت ارزان بع ترکیه

شهر ساحلی شیله را هم در لیست ارزان‌ترین شهر ترکیه برای سفر قرار دهید. این شهر که ساحل دریای سیاه را در اختیار شما قرار خواهد داد، از شهرهای توریستی ارزان‌قیمت ترکیه به‌حساب می‌آید. در کنار تفریحات دریایی، این شهر باستانی با جشنواره‌های محلی متعددی که در آن برگزار می‌شود، شناخته شده است.

در واقع این شهر در فصل گرم سال، ییلاقی برای استانبول‌نشینان است. از دیگر دلایل جذابیت این شهر برای گردشگری، رستوران‌ها و خوراکی‌های دریایی لذیذی است که با قیمت‌های ارزانی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

سافران بولو

سافران بولو که در مجاورت دریای سیاه قرار دارد، جاذبه‌های تاریخی و تفریحات ساحلی بسیاری را در خود جای داده است. این شهر با خانه‌های تاریخی که به سبک معماری عثمانی دارد، یکی از مقاصد گردشگری جذاب و ارزان‌قیمت در ترکیه شناخته می‌شود.

اقامت در این خانه‌های تاریخی و گشت‌‌و‌گذار در بازارهای این شهر می‌تواند برای شما جذاب و به ‌یادماندنی باشد. پس اگر به گشت‌‌وگذار در شهرهای ساحلی و تاریخی با بودجه کم علاقه دارید، که مسافرت ارزان به ترکیه را تضمین کند این شهر را پیشنهاد می دهیم. جاذبه‌های دیدنی و فعالیت‌های تفریحی در سافران بولو:

 • شهرگردی و بازدید از بافت تاریخی شهر
 • خانه‌های تاریخی
 • ساحل و دریا
 • تفریحات ساحلی

خرید پرواز چارتری به مقصد ترکیه

به هر کجا و هر شهر ترکیه که بخواهید سفر کنید و اگر پرواز و سفر هوایی را انتخاب کرده اید، بهترین روش برای داشتن ارزان ترین سفر ترکیه رفتن به سراغ پروازهای چارتری است.

هر مسافری می داند که پروازهای چارتری قیمت های بلیط هواپیما ارزان تری به نسبت پرواز سیستمی ارائه می دهد. برای خرید بلیط هواپیما ترکیه بایستی تمام مدارک خود را آماده داشته باشید. چمدان خود را بسته باشید و لوازم سفر را آماده کرده باشید.

زمان سفر خود را بدانید و در نهایت پس از خرید بلیط چارتری استانبول یا هر شهر دیگری در ترکیه، راهی فرودگاه شوید. اگرچه این نوع پروازها، نیاز به آمادگی کامل دارند اما به مسافران این اجازه را می دهند تا هزینه بلیط هواپیمای ترکیه خود را حتی تا نیم بها کاهش دهند و به این شیوه سفری مقرون به صرفه برای ترکیه را تجربه کنند.

سفر زمینی ارزان تر از سفرهای هوایی به ترکیه

به دلیل همسایگی ترکیه با ایران و داشتن مرز مشترک به همراه آسانی در گرفتن ویزای ترکیه (می توان در لب مرز، به راحتی ویزای ترکیه گرفت)، سفر زمینی به این کشور، یکی از روش ها برای داشتن مسافرت ارزان به ترکیه است.

شما می توانید با ماشین سواری خود از مرز ترکیه وارد این کشور شده و با وسیله شخصی جاده های جنوبی آن را که از کنار دریا می گذرند برای سفر انتخاب کنید.

افرادی که با وسیله نقلیه شخصی اقدام به سفر به ترکیه می کنند، آزادی عمل بیشتری در سفر دارند و می توانید به دیدن جاذبه هایی در این کشور بروند که کمتر گردشگر ایرانی از آن بازدید داشته است. کشور پهناور ترکیه در نزدیکی مرزهای ایران آثار تاریخی آشوری ها و دیگر اقوام پیش از تاریخ بسیاری در خود دارد که شما را شگفت زده می کند.

بهترین زمان برای شما فصل مسافرت ارزان به ترکیه است

ترکیه یکی از کشورهایی است که هر زمان از سال اگر برای تور ترکیه اقدام کنید، پشیمان نخواهید شد. بهترین زمان سفر به ترکیه برای هر فردی متفاوت خواهد بود. بسته به سلیقه و آنچه که از سفر به ترکیه انتظار دارید، می توانید زمان سفر را تعیین کنید.

با این وجود، اگر به دنبال این هستید که ارزان ترین سفر ترکیه را برای خود ترتیب دهید، پیشنهاد می دهیم تا در تاریخ هایی که تعداد سفرها و مسافران کاهش می یابد به این کشور سفر کنید.

رزرو هاستل یا هتل های ۳ ستاره به جای هتل های ۵ ستاره

با کمی تحقیق و جستجوی بیشتر خواهید توانست هتل های ۳ ستاره یا هاستل های تمیز و مناسبی را در بیشتر شهرهای ترکیه، برای مدت اقامت و سفر خود انتخاب کنید که به شما در ترتیب دادن ارزان ترین سفر ترکیه کمک کند.

استانبول از جمله شهرهای توریستی جهان است که گردشگران و جهانگردان بسیاری را به خود فرا می خواند. به همین دلیل چه در استانبول و چه در دیگر شهرهای توریستی ترکیه، هتل های ۳ ستاره و مناسب خوبی پیدا خواهید نمود که ارزان ترین اقامت ها را برای شما فراهم می کنند.

استفاده از وسایل نقلیه عمومی در ترکیه

از جمله راهکار برای مسافرت ارزان به ترکیه، وسیله نقلیه است. یکی از هزینه های سفر مربوط به حمل و نقل و رفت و آمدهای درون شهرهاست. اگر در شهرهای ترکیه می خواهید به دیدن جاذبه های اطراف بروید، در نظر داشته باشید که کرایه تاکسی ها بالا خواهد بود. به طور مثال اگر برای دیدن شهر رومی افسوس تاکسی کرایه می کنید، هزینه بالایی باید بپردازید.

در این مواقع پیشنهاد می دهیم که از اتوبوس هایی که گردشگران را به صورت گروهی برای بازدید به چنین جاذبه هایی می برند، استفاده کنید. به راحتی ساعات حرکت چنین اتوبوس هایی را از پذیرش هتل ها می توانید بگیرید.

انتهای مطلب/آ.ع

امتیاز بدهید

تلگرام تجارت امروز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا