ارز

معرفی 10 مورد از بهترین ارزهای دیجیتال در سال 1403

سرمایه گذاری بهترین ارزهای دیجیتال در سال 1403 منطقی و سودآور است. زیرا با توجه به مقایسه سال های گذشته ارزهای دیجیتال رشد قابل توجی داشته است.

به گزارش تجارت امروز؛ خرید و فروش بهترین ارزهای دیجیتال در سال ۱۴۰۳، برای همه امروزه جالب و هیجان انگیز است. شما با توجه به نوساناتی که در ارزهای دیجیتال وجود دارد شما سود خیلی خوبی را کسب می کنید.

شما برای اینکه بتوانید به سود مدنظر برسید نیازمند تجربه و علم در این زمینه هستبد که به مرور زمان به آن این تجربه را به دست می آوردید.

بهترین ‌ارزهای دیجیتال برای خرید در سال ۱۴۰۳

در بازار ارزهای دیجیتال هزاران رمزارز و پلتفرم با ویژگی‌های مختلف وجود دارد که هر کدام ممکن است پتانسیل‌های متفاوتی را برای رشد ارائه دهند.

اما در این بازار پر نوسان، سرمایه‌گذاری موفق است که بتواند یک سبد متنوع از انواع پروژه‌های ارز دیجیتال داشته باشد و اینگونه مدیریت ریسک کند. در ادامه به تحلیل چند نمونه از بهترین ارزهای دیجیتال برای خرید در سال (۱۴۰۳) می‌پردازیم و با هم بهترین پروژه‌ها را بررسی می‌کنیم.

بیت کوین

بیت کوین به عنوان اولین و شناخته شده‌ترین ارز دیجیتال، اولین انتخاب برای بهترین ارزهای دیجیتال در سال ۱۴۰۳،است.  ارز دیجیتال بیت کوین که تا پیش از این سقف ۶۹ هزار دلاری را پیش روی خود داشت، اخیرا پس از دو سال موفق شد این مانع را از پیش روی خود بردارد و اینگونه همه معامله‌گران را امیدوار کند.

در شاخص‌های تکنیکال مانند میانگین‌های متحرک و شاخص قدرت نسبی (RSI)، حداقل تا شش ماه آینده روند صعودی پیش‌بینی می‌شود و عقب‌نشینی‌های دوره‌ای این ارز دیجیتال را نیز می‌توان به عنوان فرصت‌های خرید در نظر گرفت.

از سوی دیگر، با ارزشمندتر شدن بیت کوین و گسترش کاربردهای آن سرمایه‌گذاران نهادی، از جمله شرکت‌های بزرگ و صندوق‌های تامین مالی، همچنان بخشی از سرمایه خود را به بیت کوین به عنوان پوششی در برابر تورم و عدم اطمینان اقتصادی اختصاص می‌دهند.

بنابراین، انتظار می‌رود که بیت کوین طی شش ماه آینده مسیر صعودی خود را حفظ کند و به طور بالقوه از بالاترین رکوردهای قبلی پیشی بگیرد. به عقیده کارشناسان پذیرش بیشتر نهادی، تایید ETF، رویداد هاوینگ و سایر عوامل می‌تواند باعث افزایش قیمت آن تا ۱۰۰۰۰۰ دلار شود.

اتریوم

اتریوم، پلتفرمی پیشرو در قراردادهای هوشمند است که روند حرکتی آن تقریبا مشابه بیت کوین است. البته اتریوم به دلیل نقش آن در امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و توکن های غیرقابل تعویض (NFT) با شتاب بیشتری از بیت کوین نوسان می‌کند. شاخص‌های فنی قدرت حرکت قیمت اتریوم را نشان می‌دهند، با شکست‌های دوره‌ای که پتانسیل صعود بیشتر را نشان می‌دهد.

نقش اتریوم به عنوان پلتفرم قرارداد هوشمند، قدرت اساسی آن را تقویت می کند. رشد برنامه‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi)، بازارهای توکن غیرقابل تعویض (NFT) و ارتقا اتریوم ،۲.۰ به افزایش فعالیت شبکه و علاقه سرمایه‌گذاران کمک می‌کند.

اتریوم احتمالاً در شش ماه آینده به دلیل گسترش اکوسیستم و به روزرسانی های پروتکل‌، عملکرد بهتری از بیت‌کوین خواهد داشت. همچنین ادامه رشد این پلتفرم در بخش‌های DeFi و NFT، همراه با بهبود در مقیاس‌پذیری و کارمزد تراکنش‌ها، می‌تواند منجر به افزایش قیمت قابل توجه تا سطح ۵۰۰۰ دلار شود.

ریپل

ریپل با نماد XRP یکی از ارزهای دیجیتال است که در گذشته با مشکلات متعددی مواجه شد و ارزش خود را تا حد زیادی از دست داد. به همین دلیل چشم‌انداز قیمت خرید ریپل همچنان به دلیل چالش‌های حقوقی مداوم با SEC نامشخص است و نمی‌توان نظر قطعی درباره آن داد. با این حال، رای مثبت دادگاه و شفاف‌سازی نظارتی می‌تواند اعتماد سرمایه‌گذاران را بیشتر کند و موجب افزایش قیمت آن در شش ماه آینده شود.

سولانا

سولانا با نماد SOL پلتفرمی است که سریع‌ترین بلاکچین جهان را در اختیار دارد و توانسته با نوآوری‌های خود بازار ارزهای دیجیتال را زیر و رو کند. ارز دیجیتال Sol که رتبه ۵ از ارزهای با ارزش بازار را در دست دارد اکنون در یک روند صعودی قدرتمند قرار گرفته و می‌تواند رشد چشم گیری را تجربه کند. کارشناسان ۶۰۰ دلار را برای قیمت سولانا پیش بینی می کنند.

فانتوم

اکوسیستم فانتوم با نماد FTM، پلتفرمی است که بر مقیاس پذیری متمرکز است. فانتوم در چند مدت اخیر توانسته بعد از مدت‌ها پتانسیل خوبی از خود نشان دهد. شاخص‌های تکنیکال برای آن روند صعودی را نشان می‌دهند و افزایش پذیرش پروژه‌های مبتنی بر فانتوم می‌تواند باعث افزایش قیمت تا سطح ۲ دلار شود. بنابراین، برای خرید فانتوم می‌توانید به صرافی ارز دیجیتال ایرانیکارت مراجعه کنید و با کمترین کارمزد به صورت مستقیم از طریق کارت بانکی به خرید و فروش ارزهای دیجیتال بپردازید.

فایل کوین

Filecoin یک پلتفرم راه‌حل ذخیره‌سازی غیرمتمرکز است که ارز دیجیتال آن اکنون با سقف تاریخی خود فاصله زیادی دارد. فایل کوین نیز از لحاظ تکنیکالی در موقعیت خوبی قرار دارد و پتانسیل‌های رشد را نشان می‌دهد. همچنین در صورت پذیرش و استفاده بیشتر از شبکه Filecoin ن پروژه می‌تواند دستاوردهای قابل توجهی را در شش ماه آینده ایجاد کند.

متیک

پروژه متیک با بلاکچین قدرتمند و مقیاس‌پذیر پالیگان، یکی از پروژه‌های پرپتانسیل برای رشد است. MATIC در ماه‌های اخیر روند صعودی قوی را آغاز کرده و در صورتی که MA ۵۰ روزه بالاتر از MA ۲۰۰ روزه باقی بماند، ادامه روند صعودی را تایید می‌شود.

آواکس

پلتفرم اولانچ با ارز دیجیتال AVAX یک پلتفرم غیرمتمرکز است که امکانات بلاکچینی مختلفی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. آواکس نیز همانند سایر ارزهای دیجیتال طی چند ماه گذشته روند صعودی قابل توجهی را تجربه کرده است و از نظر تکنیکالی، در فشار قدرتمند خرید قرار دارد.

دوج کوین

دوج کوین یکی از جذاب‌ترین میم کوین‌های بازار است که محبوبیت زیادی میان سرمایه‌گذاران و افراد مشهور مانند ایلان ماسک دارد. اگرچه اخبار و فعالیت‌های افراد مشهور می‌تواند تاثیر زیادی بر قیمت دوج کوین داشته باشند و باعث نوسانات آن شوند اما به طور کلی در صورت صعود بازار، این ارز دیجیتال نیز روندی صعودی خواهد داشت.

زد کش (ZEC)

دیگر ارز دیجیتال مناسب برای  استخراج زی‌کش است. Zcash فرصت‌های استخراج خوبی را، به خصوص برای استخراج‌کنندگان ASIC مانند Antminer Z9 که برای ماینینگ آن با سرعت و قدرت بالا فعالیت می‌کند ارائه می‌دهد. نرم افزاری مانند Cuda Miner از EWBF  نیز برای استخراج Zcash  بسیار محبوب است.

نکات مهم برای  انتخاب بهترین ارزهای دیجیتال در سال ۱۴۰۳

انتخاب بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال ۱۴۰۳، به عوامل مختلفی مانند انتظارات شما از سرمایه‌گذاری، میزان ریسک‌پذیری، مدت زمان سرمایه‌گذاری و غیره بستگی دارد.

بنابراین، بخش زیادی از این که چه ارز دیجیتال مناسب شما خواهد بود شخصی است. اما به طور کلی، پروژه‌ها و ارزهای پرپتانسیل ویژگی‌های مشخصی دارند که با بررسی آن‌ها می‌توانید از سودبخش بودن سرمایه‌گذاری خود اطمینان بیشتری داشته باشید. برخی از معیارهای انتخاب بهترین ارزهای دیجیتال عبارتند از:

ارزش بازار (مارکت کپ)

ارزش بازار یک ارز دیجیتال، که به عنوان مارکت کپ نیز شناخته می‌شود، نشان‌دهنده مجموع ارزش تمام واحد‌های در گردش آن ارز در بازار است. ارزهای دیجیتال که مارکت کپ بالایی دارند میان معامله‌گران جذاب‌تر هستند و سرمایه‌گذاران بیشتری به آن‌ها اعتماد کرده‌اند.

حجم معاملات ارز دیجیتال

حجم معاملات یک ارز دیجیتال نشان می‌دهد که آن ارز دیجیتال چقدر در بازار خرید و فروش می‌شود. حجم معاملات بالا می‌تواند نشانگر فعالیت و علاقه کاربران و سرمایه‌گذاران به آن ارز باشد. همچنین افزایش حجم معاملات معمولاً موجب افزایش نقدینگی، پذیرش بیشتر در صنایع و افزایش ارزش بازار می‌شود.

لیست شدن در صرافی های مختلف

ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین یا اتریوم که در تعداد زیادی از صرافی‌ها قابل خرید و فروش هستند، دسترسی و تبادل آسان‌تری با سایر ارزها دارند و می‌توانند در بازارهای بیشتری حضور داشته باشند. این می‌تواند به افزایش نقدینگی و پذیرش ارز دیجیتال کمک کند و در نتیجه به رشد و توسعه آن ارز منجر شود.

پروژه‌ های جدید و عملکرد تیم توسعه دهنده

بازار ارزهای دیجیتال با سرعتی باورنکردنی در حال رشد است و پلتفرم‌های فعال در این بازار نیز ناگزیر به رشد هستند.

برای آشنایی با نشانه های رشد بازار ارز دیجیتال قبل از وقوع مقاله مربوط به آن را مطالعه کنید. بنابراین، بهتر است ارز دیجیتالی را انتخاب کنید که تیم توسعه‌دهنده فعالی داشته و همواره به‌روزرسانی‌های جدیدی را ارائه می‌دهد. ارائه پروژه‌های جدید و جذب کاربر یکی از مهم‌ترین دلایل رشد برای ارزهای دیجیتال هستند.

نکات مهم برای انتخاب بهترین ارزهای دیجیتال در استخراج

برای اینکه یک ارز دیجیتال مناسب را برای استخراج انتخاب کنید باید جنبه‌ها و معیارهای گوناگونی را مدنظر داشته باشید. به عبارت دیگر بدانید که آن ارز دیجیتال چه ویژگی‌هایی دارد و با توجه به اهداف و محدودیت‌هایی که دارید تا چه میزان می‌توانید از آن سودآوری داشته باشید. برخی از معیارهایی که با در نظر گرفتن آن‌ها می‌توانید سود خود را استخراج ارزهای دیجیتال افزایش دهید عبارتند از:

سختی استخراج

هر ارز دیجیتالی فرآیندی مشخص و معین را برای استخراج طی می‌کند و سختی استخراج این ارزها با هم متفاوتند.

اگر سختی شبکه بالا باشد فرآیند ماینینگ نیز به‌مراتب سخت‌تر می‌شود. این سختی به پیچیدگی‌های محاسباتی و عملیات ریاضی برمی‌گردد که در هنگام  اعتبارسنجی بلوک‌ها باید پاسخ داده شوند.

به طور مثال هر هاوینگ که برای بیت کوین انجام می‌شود سختی استخراج آن دوبرابر می‌شود. از این رو سختی استخراج برای ارزهای دیجیتال ثابت نیست و متغیر است.  این موضوع سبب می‎شود سود استخراج کم و کمتر شود. به همین دلیل باید ارز دیجیتالی را انتخاب کنید که ارزش استخراج کردن را داشته باشد.

مصرف انرژی

استخراج ارزهای دیجیتال به استفاده از انرژی و برق زیادی نیاز دارد. اگر از لپ‌تاپ یا PC  استفاده می‌کنید انرژی زیادی در پردازش CPU مصرف می‌شود و در دستگاه‌های ماینر نیز، برق زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این رو  توصیه می‌کنیم حتما از دستگاه‌های کم مصرف و بهینه استفاده کنید تا هزینه انرژی مصرفی برای استخراج به صرفه باشد.

 قوانین و مقررات مربوط  به استخراج ارز دیجیتال

استخراج ارزهای دیجیتال نیز دارای قوانین و مقررات خاص خود است و در هر کشوری می‌تواند متفاوت باشد. برای نمونه، در کشور چین استخراج بیت کوین به طور کلی ممنوع است و فرد استخراج‌کننده با جریمه سنگین روبه‌رو می‌شود. بنابراین، پیش از این که به استخراج ارز دیجیتال بپردازید قوانین مربوط به استخراج ارزهای دیجیتال در کشوری که زندگی می‌کنید را مطالعه کنید.

چشم انداز سودآوری

مهم‌ترین عاملی که باید برای انتخاب ارز دیجیتال برای استخراج بررسی کنید چشم‌انداز سودآوری آن است. این یعنی ارزهای دیجیتال نوپا و نوظهور که به راحتی  قابل استخراج هستند نمی‌توانند آینده خوبی داشته باشند.

بلکه آن ارزهایی ارزش استخراج دارند که  دوام و رشد داشته‌اند  و شما حمایت قاطعی از کاربران آ‌ن‌ها را به وضوح مشاهده می‌کنید. پتانسیلی که برای افزایش قیمت یک ارز دیجیتال در کوتاه‎مدت و بلندمدت قابل تصور است نیز می‌تواند  معیار خوبی برای انتخاب بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج در سال ۱۴۰۳ باشد.

ریسک‌های استخراج ارز دیجیتال

استخراج ارزهای دیجیتال اگرچه روش بسیار سودمندی برای کسب درآمد است اما ریسک‌هایی را نیز به همراه دارد. بنابراین، برای انتخاب بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج در سال ۱۴۰۳ شما باید مزایا و معایب استخراج را در نظر بگیرید و سپس ارزی که کمترین ریسک برای استخراج دارد را انتخاب کنید.

اولین موضوع هزینه‌های مربوط به مصرف برق و انرژی است. ماینینگ یک فرآیند پرهزینه به شمار می آید. مثلا اگر شما یک ماینر خریداری می‌کنید، باید به صورت مداوم آن‌ را ارتقا دهید.

در غیر این صورت ماینر خیلی زود بی‌مصرف خواهد شد. علاوه بر این، برای استخراج ارزهای دیجیتال شما باید با سایر کاربران به رقابت بپردازید.

در حال حاضر استخرهای بزرگی  وجود دارد و در سطح دولت‌ها و شرکت‌ها این کار را انجام می دهند. بنابراین، باید بدانید رقبای سرسختی دارید و رقابت بسیار سختی بین شما و آن‌ها وجود دارد. به این ترتیب باید از دستگاه های قدرتمند که طبیعتا قیمت بالاتری هم دارند، استفاده کنید.

از طرفی همواره شاهد تغییرات قانونی و خطرات امنیتی برای ارز های دیجیتال نوظهور هم هستیم و برخی از آن‌ها به طور کلی کلاهبرداری هستند.

همه این عوامل ریسک هایی هستند که باید با توجه به آن‌ها برای  استخراج یک ارز دیجیتال برنامه‌ریزی کرد.

انتهای مطلب/آ.ع

امتیاز بدهید

تلگرام تجارت امروز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا