خواندنی

شرکت حسابداری و موسسه حسابرسی در رشت

شرکت حسابداری دریا حسابان با داشتن پرسنل مجرب در تلاش است به بهترین شیوه به انجام کلیه خدمات مالی، انجام حسابداری شرکت های سهامی و غیر سهامی و غیره در رشت بپردازد. همچنین خدماتی چون مشاوره مالیاتی، آموزش حسابدار، آموزش مدیران مالی را نیز ارائه می دهد. در این مقاله سعی شده است خدمات این شرکت به صورت کامل برای افرادی که از این حرفه شناخت ندارند ارائه شود.

آشنایی با ماهیت شرکت حسابداری دریا حسابان

قبل از آشنایی با فعالیت و نحوه عمل شرکت حسابداری دریا حسابان لازم است دیدگاه کلی از ماهیت این شرکت داشته باشیم. چرا که چهارچوب و کل فعالیت این شرکت در حوزه ماهیت آن تعریف می شود. در واقع اگر بتوان ماهیت یک شرکت را به درستی درک کرد می توان در دریافت مشاوره و خدمات آن بهترین اقدامات را انجام داد.

شرکت حسابداری دریا حسابان در رشت به صورت حرفه ای و تخصصی به ارائه مشاوره و خدمات حسابداری از جمله موضوعات حسابداری، مالیاتی و مالی می پردازند.در واقع بیشتر شرکت های نوپا به دلیل کمبود فضا و به حداقل رساندن هزینه های خود بجای استخدام حسابدار از شرکت ها کمک می گیرند. چرا که علاوه بر مقرون به صرفه بودن در انجام حسابداری بر طبق قوانین و ضوابط حسابداری نیز بهره مند می شوند.

ناگفته نماند خدمات حسابداری تنها به شرکت های نوپا محدود نمی شود. بلکه شرکت های حجیم و پیچیده بسیاری هستند که به دلیل اهمیت موضوع حسابداری و مباحث مالیاتی از این شرکت ها کمک می گیرند.

شرکت حسابداری و موسسه حسابرسی در رشت

خدمات حسابداری در رشت

انجام خدمات حسابداری و حسابرسی شرکتهای بازرگانی، پیمانکاری، تولیدی و صنعتی و فروشگاهها، استقرار حسابدار بصورت استخدام حسابدار پاره وقت و تمام وقت، ثبت اسناد حسابداری توسط شرکت حسابداری دریا حسابان در رشت، تهیه و استقرار نرم افزار حسابداری، بستن حسابهای موقت و دائم و تهیه صورتهای مالی حسابرسی شده برخی از خدمات ما در دفتر خدمات حسابداری دریا حسابان میباشد.

اگر کل خدمات را دسته بندی کنیم می توان آن را به شرح زیر بیان کرد:

انجام خدمات مشاوره حسابداری

خدمات مشاوره برای مشاغلی انجام می شود که خود با توجه به وسعت کسب و کار دارای یک حسابدار یا یک مجموعه حسابداران هستند. مشاوره در جهت بهبود فعالیت، مدیریت صحیح بر مدیریت مالی و رسیدگی به دفاتر توسط یک موسسه حسابداری و حسابرسی انجام می شود.

انجام خدمات فنی و پشتیبانی در حوزه حسابداری

انجام خدمات فنی، حسابداری و پشتیبانی یکی دیگر از فعالیت های شرکت حسابداری دریا حسابان در رشت است. فعالیت های عملیاتی یا فنی مربوط به مونتاژ و راه اندازی رایانه های یک شرکت و اتوماتیک کردن و نصب نرم افزار حسابداری را در بر می گیرد. در واقع برخی از موسسه های حسابداری، نمایندگی نرم افزار های مختلفی از حسابداری را نیز اخذ کرده اند. این نرم افزار ها نیاز است همیشه توسط یک تیم فعال پشتیبانی شود.

نمونه هایی از خدمات پشتیبانی و فنی یک موسسه حسابداری عبارتند از:

 • اجرا و پیاده سازی سیستم حسابداری مالی و سیستم انبارداری
 • راه اندازی یک نرم افزار حسابداری کاربردی که با فعالیت کسب و کار سازگار باشد و بتواند جوابگوی نیاز آنها باشد.
 • انجام خدمات پشتیبانی نرم افزار راه اندازی شده.
 • راه اندازی سیستم های ضروری در کسب و کار از جمله حضور و غیاب و غیره.

خدمات اجرایی حسابداری

خدمات اجرایی انجام شده توسط شرکت حسابداری به کلیه فعالیت های گفته می شوند که در جهت رسیدن به حسابداری ایده آل انجام می شود.

نمونه هایی از فعالیت های اجرایی به شرح زیر می باشند:

 • تهیه لیست حقوق و دستمزد
 • ارسال لیست حقوق و دستمزد به اداره دارایی
 • تهیه لیست بیمه و ارسال آن به اداره تامین اجتماعی
 • تنظیم صورت مالی
 • تهیه اظهارنامه مالیاتی و ارسال آن و غیره

مشاوره حسابداری در رشت

انجام مشاوره در موسسه حسابداری دریا حسابان در دو حوزه صورت می گیرد. اول برای انجام مشاوره حسابداری در جهت مشخص کردن یک مشکل در بین موضوعات مشابه انجام می شود، این مشاوره می تواند در حوزه دفترداری، حسابداری، صورت های مالی و گزارش های مالی باشد. گاهی امکان دارد مشاوره برای ارائه راهکارهای مدیریتی باشد.

شرکت حسابداری دریا حسابان به مشتریان و مخاطبین خود از جمله موسسات خیریه، ادارات دولتی، موسسات دانشگاهی خدماتی در حوزه مدیریت مالی ارائه می دهد. این خدمات می تواند تمام خدمات عملی در جهت رسیدگی به دفاتر را نیز در بر گیرد. به عبارت دیگر مشاوره حسابداری در رشت به ارائه‌ی توصیه و پیشنهادهایی در حوزه حل مشکل یا سوال مراجعه کننده می پردازند. گاهی خدمات مشاوره شرکت در جهت ارتقاء و بهبود کیفیت حسابداری یک کسب و کار انجام وظیفه می کند. گاهی خدمات مشاوره به مواردی از جمله نمونه های زیر می پردازد:

 • آنالیز و بررسی شرایط بازار
 • یافتن راهکار برای صرفه جویی های مالی
 • آینده نگری در حوزه فعالیت شرکت
 • یافتن راه کار های افزایش بازدهی و سودآوری
 • حل مشکلات و ایرادات
 • یافتن بازخورد فرایند مالی
 • اجرای کنترل داخلی

انواع مشاوره حسابداری و مالیاتی

شرکت حسابداری دریا حسابان انجام مشاوره حسابداری را به روش های متفاوتی انجام می دهد. در نتیجه مراجعه کنندگان می توانند با توجه به شرایط و موقعیت موجود یکی از روش های موجود را انتخاب کند.

 • روش آنلاین
 • روش تلفنی
 • روش حضوری

خدمات مالیاتی در رشت

یکی از فعالیت های مهم شرکت حسابداری دریا حسابان انجام خدمات مالیاتی است. چرا که امروزه با رشد روز افزون اقتصاد و سیاست های مالیاتی اجرای استانداردهای حسابداری و ضوابط مالیاتی بیش از گذشته با اهمیت شده است. در واقع در بیشتر کسب و کار ها مباحث و امور مالیاتی به عنوان یک موضوع مهم به آن نگاه می شود. اگر دقت کرده باشید امروزه افراد زیادی هستند که با چالش های مالیاتی درگیر می شوند که گاهی از موضوع و نحوه حل مشکل نیز آگاهی ندارد.

پیش آمده است افراد به شرکت حسابداری دریا حسابان مراجعه کرده اند که متحمل پرداخت مالیات زیادی بوده اند و نیازمند مشاوره مالیاتی بودند. نداشتن آگاهی بسیاری از مودیان، شرکت های حسابداری زیادی را وا داشت که به انجام مشاوره مالیاتی بپردازند.

به دلیل وجود افراد سودجو و کلاهبردار مودیان باید آگاه باشند شرکت هایی از جمله شرکت حسابداری و مالیاتی دریا حسابان را برای دریافت مشاوره برگزینند. چرا که راهنمایی اشتباه و نتیجه ان یک یا دو سال بعد آنان را گرفتار جرایم مالیاتی هنگفتی خواهد کرد. ارائه مشاوره و خدمات مالیاتی مباحث زیادی را در بر خواهد گرفت که این شرکت به نمونه هایی از جمله موارد زیر خواهد پرداخت:

 1. ارائه مشاوره مالیاتی در جهت نحوه اجرای چارچوب حسابداری
 2. انجام مشاوره در حوزه پرتال مودیان و پایانه های فروشگاهی
 3. ارائه خدمات مالیات بر درآمد شرکت ها و مالیات بر درآمد مشاغل
 4. نحوه تکمیل و ارسال ارزش افزوده، صورت معاملات فصلی و اظهارنامه عملکرد سالیانه
 5. ارائه مشاوره برای دفاع مالیاتی و تنظیم لایحه مربوطه
 6. انجام فعالیت های مالیاتی برای رسیدگی بر دفاتر و ارائه گزارش حسابرسی مالیاتی
 7. مشاوره مالیات اجاره و مالیات بر ارث و غیره

خدمات حسابداری مالی که توسط شرکت حسابداری دریا حسابان در رشت انجام می شود بر طبق قوانین و اصول حسابداری انجام می شود. این وظایف می تواند موارد زیر را شامل شود:

 • ارسال یک نفر به عنوان نماینده شرکت برای به انجام رساندن امور اجرایی.
 • نظارت کامل بر مراحل، فعالیت و اسناد حسابداری.
 • تهیه و ارائه گزارش های میان دوره از اسناد حسابداری و یا گزارش سالیانه.
 • کنترل و نظارت به صورت تمام وقت بر حساب های حساس و مالی شرکت.
 • بستن حساب ها در پایان دوره یا در زمان ایده ال خود.
 • انجام حسابداری با توجه به نوع فعالیت از جمله پیمانکاری، صنعتی، تولید، بازرگانی و خدماتی.

 

مزایای شرکت حسابداری در رشت

شاید برای تان جای سوال باشد چرا شرکت حسابداری دریا حسابان نسبت به سایر شرکت ها همیشه یک قدم جلوتر از سایر رقبا خود است. در حقیقت این شرکت به دلیل ویژگی های زیر بیشتر مورد توجه متقاضیان می باشد:

 1. از پیشینه مناسبی بهره مند است.
 2. تسلط کامل به موضوعاتی چون قانون کار، بیمه، مالیات و اصول و قوانین حسابداری.
 3. تسلط کامل به انواع حسابداری از جمله حسابداری بازرگانی، تولید، خدماتی و غیره.
 4. دارای توانایی لازم برای جوابگویی به همه متقاضیان خود است.
 5. داده ها و اطلاعات مشتریان در نزد شرکت حسابداری دریا حسابان همانند یک ارزش گرانبها محافظت می شود.
 6. آشنایی و تسلط بر انواع نرم افزار های کاربردی حسابداری.
 7. در خدمات مالیاتی حسابداری آنها از کمترین موارد رد دفاتر بهره مند بوده اند.
 8. بیشتر روند حسابداری این شرکت مکانیزه است.
 9. بهره مند بودن از مجوز های موجود در حوزه حسابداری و حسابرسی.

کلام آخر برای انتخاب بهترین شرکت حسابداری و موسسه حسابرسی در رشت

موضوع مالی از موضوعاتی که میتواند باعث موفقیت و رشد شخص حقیقی یا حقوقی شود . جدی گرفتن موضوعات مالی از اهم وظایف یک شرکت موفق می باشد زیرا امروز کلید رشد و موفقیت در دستان یک شرکت حسابداری و موسسه حسابرسی مجرب می باشد.

در این مقاله به توضیح ارائه خدمات بهترین شرکت حسابداری و موسسه حسابرسی دریا حسابان در رشت پرداختیم. خدمات شرکت حسابداری و حسابرسی دریا حسابان در رشت میتواند در بستر های متفاوتی باشد ( اعزام نیرو ، مشاوره مالی به طرق متفاوت و برون سپاری) که به توضیح هریک پرداختیم، امید است برای شما مفید واقع شده باشد.

امتیاز بدهید

تلگرام تجارت امروز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا