صنعت غذایی

قیمت انواع آجیل شب عید اعلام شد+جزئیات

در نمایشگاه بهاره قیمت آجیل چهارمغز نیز ۶۰۰ هزار تومان تا ۷۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

به گزارش تجارت امروز؛ غلامرضا خدامی، رئیس اتحادیه فروشندگان خشکبار و آجیل تهران اظهار کرد: برای آجیل شب عید نمی‌توان قیمت مشخصی را اعلام کرد زیرا بر اساس اختلاط مغزهای مختلف و کیفیت، نرخ های متفاوتی دارد اما در مقایسه با سال قبل افزایش نداشته‌ایم و حتی نرخ برخی از مغزها کاهش یافته است.

وی افزود: قیمت پسته در مقایسه با سال قبل ۲۰ درصد کاهش یافته است همچنین در قیمت تخمه جابانی شور نیز شاهد افت قیمت هستیم و نرخ تخمه کدو و مغز بادام تغییری نداشته است.

رئیس اتحادیه فروشندگان خشکبار و آجیل تهران ادامه داد: پسته بر اساس سایز و اندازه قیمت‌های مختلفی دارد، اما در هشت گروه این محصول شاهد کاهش قیمت در سال جاری هستیم به‌طوری که پسته اکبری در نمایشگاه بهاره تهران از ۳۰۰ هزار تومان تا ۷۷۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

وی تصریح کرد: مغز بادام نیز بر اساس سایز و کیفیت خود قیمت متفاوتی دارد به‌طوری که در نمایشگاه حداکثر ۶۵۰ هزار تومان و حداقل ۴۷۰ هزار تومان (سایز ۲۷) قیمت‌گذاری شده است.

خدامی گفت: قیمت هر کیلوگرم فندق با پوست ۴۷۰ هزار تومان تا ۵۳۰ هزار تومان به فروش می‌رسد که در مقایسه با سال گذشته با کاهش قیمت این محصول روبه‌رو هستیم.

خدامی گفت: قیمت هر کیلوگرم تخمه جابانی ممتاز ۳۲۰ هزار تومان و تخمه جابانی اعلی ۲۵۰ تا ۲۷۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است، تخم کدوی ممتاز نیز ۲۷۰ هزار تومان تا ۲۸۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

وی ابراز کرد: در نمایشگاه بهاره قیمت آجیل چهارمغز نیز ۶۰۰ هزار تومان تا ۷۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد همچنین آجیل سلامت نیز ۲۸۰ هزار تومان به فروش می‌رسد که شامل اقلامی مانند شاهدانه، نخودچی و مغز تخمه است.

انتهای مطلب/م.ع

امتیاز بدهید

تلگرام تجارت امروز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا