راهنمای سرمایه گذاران

مطمئن ترین روش های سرمایه گذاری با 2 میلیارد تومان

برای داشتن یک سرمایه گذاری موفق با مبالق میلیاردی باید در ابتدا تمام شرایط و نوسانات آن بازار را بشناسید. در ادامه این مقاله با بهترین روش های سرمایه گذاری با 2 میلیارد تومان که نتایج رضایت بخشی دارند، آشنا می‌‌شوید.

به گزارش تجارت امروز؛ شاید شما هم این به این فکر بکنید که ریسک سرمایه گذاری با ۲ میلیارد تومان بسیار بالا است و اگر دارایی خود را در بانک بگذارید، یک روش مطمئن و بدون ریسک را پیش گرفته اید. اما گذاشتن پول در بانک با شرایط فعلی تورم تنها باعث از بین رفتن ارزش اولیه سرمایه شما خواهد شد. اگر می‌خواهید از ارزش اولیه پول شما کسر نشود و از این سرمایه سود ببرید، تا پایان این مقاله همراه سایت تجارت امروز با ما همراه باشید.

فهرست مطلب

فرقی نمی‌کند که شما در حال حاضر کارمند هستید یا دارای کسب و کار شخصی خودتان هستید، در هرصورت شما باید بتوانید سرمایه گذاری با ۲ میلیارد تومان را در یک جای مطمئن آغاز کنید.

برای انتخاب بهترین سرمایه‌گذاری در ایران از بین بازار‌های مالی مختلفی مانند بورس، طلا و سکه، دلار، خودرو و مسکن و ارز دیجیتال و سرمایه گذاری در خارج از کشور باید میزان سرمایه اولیه، دانش، سطح ریسک‌پذیری و افق سرمایه‌گذاری خود را مشخص کنید. فرقی نمی‌کند که شما در حال حاضر کارمند هستید یا دارای کسب و کار شخصی خودتان هستید، در هرصورت شما باید بتوانید سرمایه گذاری با ۲ میلیارد تومان را در یک جای مطمئن آغاز کنید.

خوشبختانه در ایران به دلیل وجود بازار‌های متنوع هم امکان سرمایه‌گذاری با پول کم و هم امکان سرمایه‌گذاری بلندمدت و کوتاه مدت وجود دارد.

چرا سرمایه گذاری با ۲ میلیارد تومان اهمیت دارد؟

علت اصلی سرمایه‌گذاری، حفظ ارزش پول و کسب سود است. به بیان دیگر شما با یک سرمایه‌گذاری اصولی می‌توانید هم ارزش پول خود را در برابر رشد تورم حفظ کنید و هم سود زیادی به دست بیاورید.

با بودجه بالای یک میلیارد تومان سرمایه گذاری در کجا مناسب است؟

خرید و فروش مسکن چه در ایران و چه در کشور‌های مجاور و راه‌اندازی کسب و کار از جمله فعالیت‌های پرسودی هستند که با سرمایه بیشتر از یک میلیارد تومان می‌توانید انجام دهید. اگر توانایی ریسک بالا دارید، می‌توانید پول خود را در حوزه ارز‌های دیجیتال، خرید و فروش ارز و همچنین فعالیت در بورس و صندوق‌های سهامی سرمایه‌گذاری کنید. اما اگر فرد محتاطی هستید که ریسک‌پذیری کمی دارید، می‌توانید از صندوق‌های درآمد ثابت، سپرده‌گذاری بانک و خرید ملک برای سرمایه گذاری با ۲ میلیارد تومان استفاده کنید.

نکات مهم در سرمایه گذاری با ۲ میلیارد تومان

 1. بزرگان اقتصاد در پاسخ به افرادی که می‌گویند کجا سرمایه گذاری کنیم؟ می‌گویند که هیچ‌وقت همه پول‌تان را در یک جای خاص سرمایه‌گذاری نکنید و سعی کنید در قسمت‌های مختلفی سرمایه گذاری کنید.
 2. برای مثال فرض کنید که شما در یک شرکت بورس اقدام به سرمایه گذاری می‌کنید و بهترین جا برای سرمایه گذاری انتخاب کرده‌اید دارای تمامی المان‌های لازم برای موفقیت در سرمایه گذاری است، اما ناگهان به دلیل تحریم‌های جدید، ارزش سهام آن به‌شدت افت می‌کند و شما مبلغ بسیار زیادی ضرر می‌کنید.
 3. در ادامه سرمایه گذاری باید بررسی کنید که به چه صورتی قرار است از پول‌تان سود به‌دست آورید، خیلی از افراد می‌گویند که نمی‌خواهیم به‌صورت مشخص و ماهانه مبلغ مشخصی سود داشته باشیم، اما بعضی دیگر از افراد هم به‌دنبال کسب سود ماهیانه از سرمایه گذاری‌شان هستند.
 4. برای مثال کسانی که یک زمین می‌خرند قطعاً نمی‌توانند در هر ماه مبلغ مشخصی سود دریافت کنند، اما به‌خاطر تورم در کشور ایران بعد از گذشت چند سال قیمت آن زمین افزایش زیادی پیدا می‌کند.
 5. حفظ تعادل بسیار مهم است و بهتر است به‌جای این‌که فقط روی سرمایه گذاری با سود مشخص برنامه‌ریزی کنید به فکر سرمایه گذاری بر کار‌های دیربازده هم باشید.

بهترین سرمایه گذاری با ۲ میلیارد تومان

ملزومات یک سرمایه‌گذاری موفق را در ۶ دسته زیر معرفی کردیم:

 • کسب دانش سرمایه‌گذاری
 • دید بلندمدت یا کوتاه‌مدت
 • بررسی میزان ریسک بازار
 • شناسایی بازار مناسب
 • نقدشوندگی
 • سرمایه‌گذاری آنلاین

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و گسترش استفاده از اینترنت در زندگی روزمره، تمامی فعالیت‌ها به سمت توسعه در بستر وب و آنلاین شدن پیش می‌روند. سرمایه‌گذاری نیز از این امر مستثنی نبوده و از جمله سرمایه‌گذاری‌های آنلاین می‌توان به فعالیت در بورس، خرید و فروش ارز‌های دیجیتال اشاره کرد.

معرفی پرسودترین بازار‌ها برای سرمایه گذاری با ۲ میلیارد تومانشیوه های سرمایه گذاری

پرسودترین سرمایه گذاری در ایران و آمریکا، صندوق‌های سرمایه گذاری هستند چون این روش از سرمایه گذاری، طبقه‌های مختلف از دارایی‌ها را پوشش می‌دهد و شامل صنایع مختلفی است. علاوه‌براین، مواردی مانند مدیریت پیشرفته سبد، سرمایه گذاری مجدد سود سهام، کاهش ریسک، راحتی و قیمت گذاری منصفانه را می‌توانیم جزو مزیت‌های صندوق‌های سرمایه گذاری بدانیم.

برخی از منابع انگلیسی و آنلاین به این مورد هم اشاره می‌کنند که هزینه‌های فروش صندوق بالا است و باعث کاهش بهره‌ی شما از این معامله خواهد شد. این در حالی است که با انتخاب صندوق سرمایه گذاری مانند رسام، هزینه خرید و فروش به حداقل خواهد رسید. این موضوع خوشحال کننده را می‌توانید بعد از دریافت خدمات سامانه معاملات رسام ارزیابی کنید.

خرید فیزیکی طلا و سکه طلا

شاید از خود بپرسید که چرا خرید فیزیکی طلا و سکه طلا بعد از انتخاب صندوق سرمایه گذاری جزو بهترین و پرسودترین سرمایه گذاری با ۲ میلیارد تومان در ایران به شمار می‌رود.

۲ دلیل اصلی برای این انتخاب وجود دارد:

۱.طلا همانند یک محافظ در برابر تورم می‌باشد.

۲.بعد از فروش طلا، مالیات پرداخت می‌کنید.

در نهایت اگر خیلی برای شما اهمیت دارد که در ناگوارترین شرایط اقتصادی، ارزش پول خود را حفظ کنید؛ خرید طلا و نقره می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

خرید دلار و سایر ارز‌های رایجبهترین روش های سرمایه گذاری در ارز دیجیتال

اگر تا اکنون، تجربه‌ای در ارتباط با خرید دلار ندارید؛ خودتان را به چالش بکشید و یکی از پرسودترین سرمایه گذاری در ایران را امتحان کنید. دلیل پیشنهاد این موضوع هم بسیار روشن است چرا که در تورم بازار اقتصادی که با نوساناتی همراه است، ارزش دلار و سایر ارز‌های رایج مانند دینار، روند صعودی را طی می‌کند. با توجه به قیمت دلار هم می‌توانیم متوجه شویم که از سال پیش تا اکنون، قیمت دلار تا چه حد افزایش داشته است. مهم‌ترین نکته‌ای که در خرید دلار و سایر ارز‌های رایج باید بدانید این است که نگهداری طولانی مدت دلار از نظر قانونی با مشکلاتی همراه است.

خرید خودرو ۲ میلیاردی

خرید خودروی نو یا خرید خودروی دست دوم؛ مسئله این است! بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که خودروی دست دوم را به‌عنوان یکی از انواع پرسودترین و بهترین راه سرمایه گذاری در سال ۱۴۰۱ انتخاب کنند. زیرا خودروی دست دوم، استهلاک کمتری دارد و هزینه‌ی کمتری را برای بیمه‌ی آن می‌پردازید. پیش از انتخاب روش خرید خودروی دست دوم به‌عنوان بهترین نوع سرمایه گذاری در حال حاضر به معایب آن هم فکر کنید. معایب و ایرادات فنی و مشکلات سندی جزو مواردی هستند که ممکن است سود این معامله را به ضرر تبدیل کند.

سپرده‌های بانکی بلند مدت و کوتاه مدت

بهترین سرمایه گذاری در سال ۱۴۰۱ و چه پرسودترین آن برای افرادی که به دنبال سود بلند مدت هستند، سپرده‌های بانکی است. همه‌ی ما می‌دانیم که سپرده‌های بانکی به ۲ نوع بلند مدت و کوتاه مدت تقسیم می‌شوند. در ابتدا به نظر می‌رسد که سپرده‌های بانکی کوتاه مدت با توجه به شرایط کشور ما وجود ندارند. در صورتی که با کمی جستجو در می‌یابید که هنوز هم سپرده‌های بانکی کوتاه مدت با سود ۱۰ درصد در کشور ما قابل دسترسی است. سپرده‌های بانکی بلندمدت هم که از ابتدا در دسترس افراد بوده اند. انتخاب این نوع از سپرده‌ها برای افرادی مناسب است که چشم انداز بلند مدتی در نظر دارند و اصل پول خود را در جای دیگری سرمایه گذاری کرده اند.

سرمایه گذاری در بورسسرمایه گذاری در بورس

انتخاب و مدیریت برخی از پرسودترین روش‌های سرمایه گذاری در ایران به دانش تخصصی نیاز دارند. سرمایه گذاری در بورس یکی از همین موارد است. زیرا برای دستیابی به سود بالاتر در حوزه سرمایه گذاری در بورس نیاز است که بازار را پیشبینی کنید و براساس رفتار بازار، نسبت به خرید سهام اقدام کنید.

از مزیت‌های انتخاب سرمایه گذاری در بورس نسبت به سپرده‌های بلند مدت می‌توانیم به پتانسیل بازدهی بالاتر اشاره کنیم. با این حال، باید به این نکته توجه داشته باشید که هیچ تضمینی برای سود هنگام خرید سهام وجود ندارد. بنابراین، پیشروی در خرید سهام بازار بورس بدون دانش می‌تواند به یکی از ریسک‌پذیرترین سرمایه گذاری‌ها تبدیل شود.

اکثر مردم اطلاعات و آگاهی کافی در مورد نحوه ثبت نام در بورس برای معامله سهام ندارند و به بازار‌های موازی مراجعه می‌کنند که شفافیت کمتر، دردسر بیشتر و امکان تقلب و ضرر بیشتری دارند. بهتر است از این بازار‌ها دوری کنید.

مردم می‌توانند خیلی راحت و در کمترین زمان، کد بورسی را دریافت کنند و با حداقل سرمایه شروع به معامله کنند.

سرمایه گذاری در بورس می‌تواند به صورت مستقیم توسط سرمایه گذاران انجام شود، اما پیشنهاد ما برای سرمایه گذاری ۲ میلیارد تومانی در بورس، یک روش غیرمستقیم است. ریسک‌ها در روش سرمایه گذاری غیرمستقیم در بورس به شدت کاهش می‌یابد.

به این دلیل که در روش مستقیم، خودتان باید معاملات بورس را انجام دهید و با علم تحلیل تکنیکال آشنا باشید. اما تجزیه و تحلیل اساسی در این روش و مدیریت، توسط ثروت شخصی انجام می‌شود که تخصص آن را دارد.

انواع سرمایه‌گذاری غیرمستقیم در بورس

۱- صندوق سرمایه‌گذاری یکی از روش‌های غیرمستقیم سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه ایران است. در این روش شما واحد‌های صندوق‌ها را خریداری کرده و از بازدهی آن‌ها برخوردار می‌شوید. هر چند این روش نیازی به کسب دانش ندارد، اما بازدهی آن نسبت به خرید و فروش مستقیم سهام در بورس کمتر است.

۲- سبدگردانی در بورس یکی دیگر از روش‌های غیرمستقیم سرمایه‌گذاری است که به سرمایه نسبتا زیاد (حداقل یک تا پنج میلیارد) نیاز دارد. در این روش با انعقاد قرارداد سبدگردانی سرمایه‌گذار، سرمایه خود را به شرکت سبدگردان می‌سپارد تا به جای او، مدیران شرکت سبدگردان به خرید و فروش سهام بپردازند.

بهترین روش های سرمایه گذاری با ۲ میلیارد تومان در خارج از کشور

وقتی صحبت از سرمایه گذاری می‌شود، خارج از کشور یکی از بهترین گزینه‌های روی میز است. باید قبول کنیم که دراین اوضاع نابسامان اقتصادی در ایران، هر کسی که فرصت سرمایه گذاری در خارج از کشور به خصوص ثبت شرکت را داشته باشد، یک فرد خوش شانس است که می‌تواند سریع‌تر رشد و پیشرفت کند.

اگر سرمایه گذاری با ۲ میلیارد تومان در خارج از کشور به شکل صحیح و مناسب کشور انجام شود، مزایای زیادی برای سرمایه گذار دارد که در زیر مرور می‌کنیم:

 • حفظ سرمایه و از دست ندادن ارزش آن در اثر نوسانات ارزی در داخل کشور
 • دریافت درآمد به یورو و دلار از سرمایه گذاری در خارج از کشور
 • کمک به اقتصاد کشور با ورود ارز به کشور
 • امن بودن سرمایه گذاری در کشور‌های توسعه یافته
 • پایداری سرمایه گذاری و سودآوری برای نسل‌های آینده
 • امکان اخذ اقامت و تابعیت در برخی کشور‌ها

سرمایه گذاری با ۲ میلیارد تومان از طریق ثبت شرکت در خارج از کشور

این یکی از راه‌های سرمایه گذاری در خارج از کشور است. سرمایه گذاری با این طریق به روش‌های مختلفی امکانپذیر است که هر کدام شرایط خاص خود را دارند.

در بعضی کشور‌ها پس از این فعالیت اقتصادی و به خدمت گرفتن کارمندان، به فرد اقامت اعطا می‌کنند و در بعضی دیگر از کشورها، شخص ممکن است با خرید سهام اقامت بگیرد.

در حالتی دیگر، متقاضی می‌تواند از طریق ثبت شرکت و همچنین فعالیت همسر خود در آن شرکت، اقامت خود را اخذ نماید. اما این مسئله را فراموش نفرمایید که قبل از هر اقدام، می‌بایست قوانین کشور مقصد را مطالعه کرده و اطلاعات لازم و کافی در مورد شرایط سرمایه گذاری به دست آورید.

سرمایه گذاری با ۲ میلیارد تومان از طریق کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار

کارآفرینی باعث می‌شود که متقاضی در کشور مقصد کسب و کاری راه اندازی کند و از آن کسب درآمد کند. از این طریق متقاضی می‌تواند اقامت کشور مورد نظر را دریافت کند. برای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار یا استارتاپ، متقاضی باید ثابت کند که دارای یک طرح کسب و کار قوی است که باعث ایجاد شغل و استخدام نیروی بومی در آن کشور و همچنین ایجاد سود می‌شود.

افرادی که قصد راه اندازی و توسعه یک پروژه جدید را با هزینه کمتر دارند، باید به دنبال ویزای استارت آپی باشند که مبتنی بر ارائه ایده‌های خلاقانه و اجرای آن در کشور مربوطه است.

سرمایه گذاری با ۲ میلیارد تومان با خرید ملک در خارج از کشورخرید خانه با 2 میلیارد تومان در خارج

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک را می‌توان یکی از محبوب‌ترین روش‌های سرمایه گذاری در خارج از کشور دانست. با رعایت تمامی شرایط سرمایه گذاری با خرید ملک، می‌توانید در مدت زمان کوتاه یا طولانی به سود بسیار خوبی برسید.

خرید ملک در برخی کشور‌ها منجر به اقامت می‌شود، اما در برخی دیگر منجر به اقامت نمی‌شود. در این صورت متقاضی تنها با اجاره دادن ملک خود و استفاده از ملک خود، حتی بدون سفر به آن کشور کسب درآمد می‌کند. همچنین در برخی کشور‌ها با خرید ملکی بیش از مبلغ تعیین شده، تابعیت اعطا می‌شود.

سرمایه گذاری با ۲ میلیارد تومان از طریق خود حمایتی

در این روش، فرد باید توانایی مالی خود را به دولت کشور مربوطه نشان دهد. وی می‌بایست مبلغ تعیین شده توسط کشور مقصد را به عنوان هزینه استاندارد زندگی در سال به صورت نقدی در حساب خود یا اعضای خانواده خود داشته باشد. او همچنین باید درآمد ثابتی داشته باشد که توسط کشور مقصد تعیین می‌شود.

پس از اثبات این موارد، متقاضی ملزم به یافتن مکانی برای زندگی در کشور مقصد و اخذ بیمه درمانی برای خود و خانواده می‌باشد. در نهایت متقاضی پس از بررسی مدارک و اخذ تاییدیه می‌تواند به همراه خانواده خود در کشور مقصد اقامت داشته باشد.

سرمایه گذاری با ۲ میلیارد تومان از طریق فرنچایز و رستوران‌های زنجیره‌ای

این مورد نیز یک راه دیگر سرمایه گذاری در خارج از کشور است. از شرایط سرمایه گذاری از این روش می‌توان به تهیه مبلغ مورد نیاز اشاره کرد. البته این مقدار در کشور‌های مختلف متفاوت است. در برخی از کشور‌ها برای سرمایه گذاری از طریق فرنچایزها، فرد باید ابتدا اقامت کشور را دریافت کند و سپس حق امتیاز را خریداری کند.

یکی دیگر از شرایط عمومی خرید فرانشیز به منظور سرمایه گذاری در خارج از کشور، شرکت در دوره‌ها و آموزش‌های برگزار شده توسط برند‌ها و رستوران‌های زنجیره‌ای است. افراد پس از خرید و راه اندازی این کسب و کار، باید در محیط مربوطه حاضرباشند. در این روش سرمایه گذاری با ۲ میلیارد تومان، داشتن امکانات و تجهیزات مربوطه برای راه اندازی شعبه مورد نیاز حائز اهمیت است.

سرمایه گذاری در هاستل‌های خارج از کشورسرمایه گذاری در امارات

سرمایه گذاری با این روش، از سودآورترین و کم ریسک‌ترین نوع سرمایه گذاری در خارج از کشور است. این سرمایه گذاری زیر مجموعه‌ای از سرمایه گذاری املاک است. هاستل‌ها ساختمان‌هایی با اتاق‌های مجزا هستند که تنها با داشتن کد دسترسی می‌توان آن‌ها را به گردشگران و مسافران اجاره داد. شرط سرمایه گذاری در هاستل‌های خارج از کشور این است که بتوانید هاستل خود را در وب سایت‌های خصوصی اجاره کنید و درآمد زیادی از آن کسب کنید.

سرمایه گذاری با ۲ میلیارد تومان در خارج از کشور با خرید اوراق قرضه دولتی

خرید اوراق قرضه دولتی یکی از راه‌های سرمایه گذاری در خارج از کشور است. در واقع، تنها تعداد کمی از افراد شرایط سرمایه گذاری در خارج از کشور را با خرید اوراق قرضه دولتی دارند. در این نوع سرمایه گذاری، افراد در ازای خرید اوراق قرضه دولتی، سود دریافت می‌کنند.

پس از مدتی، فرد می‌تواند تمام اوراقی که دارد را بفروشد و همچنین سرمایه اولیه خود را پس بگیرد. لازم به ذکر است که سرمایه گذاری از این روش، منجر به اقامت در برخی کشور‌ها نمی‌شود.

کشور‌ها برای سرمایه گذاری چه ویژگی‌هایی باید داشته باشند؟

هنگام انتخاب یک کشور برای اهداف تجاری، باید به چند نکته کلیدی توجه کنید:

بهتر است پاسپورت قانونی خود را در ازای تزریق سرمایه و کمک به اشتغال‌زایی بگیرید. معافیت‌های مالیاتی یا کاهش مالیات برای تجار خارجی یک مزیت مهم در کشور مقصد است. هر چه اقتصاد کشور مورد نظر شما شفاف‌تر باشد، انتخاب شما مطلوب‌تر است. راه اندازی کسب و کار در این کشور برای خارجی‌ها باید آسان باشد. افق مالی کشور باید گسترده باشد.

در واقع رونق مالی باید تمام اقشار را در بر بگیرد تا به جای این که به فکر سود‌های خرد و مقایسه وام‌های بانکی باشند، به دنبال سرمایه گذاری‌های سودآور باشند. توجه به تجارت الکترونیک نیز ضروری است. هر چه سرعت اینترنت در کشور بیشتر باشد و سیستم الکترونیکی‌تر باشد، آن کشور گزینه بهتری است.

در کدام کشور‌ها می‌توان با ۲ میلیارد تومان سرمایه گذاری کرد؟

علاوه بر کشور‌های پیشرفته اروپایی، کشور‌های دیگری نیز وجود دارند که بستر رشد اقتصادی دارند.

سرمایه گذاری با ۲ میلیارد تومان در لهستان

این کشور یکی از گزینه‌های لیست بهترین کشور‌های خارجی برای سرمایه گذاری و کارآفرینی در منطقه اروپا است. با تجارت در این کشور می‌توانید ویزای شینگن بگیرید و بتوانید به راحتی به ۲۶ کشور دیگر سفر کنید.

اقتصاد رو به رشد این کشور و امنیت بالا و پایدار آن در دهه گذشته، آن را به یکی از بهترین انتخاب‌ها برای مهاجران سرمایه دار تبدیل کرده است. در حقیقت افرادی که مقصودی مثل اقامت در یکی از کشور‌های اروپایی با سرمایه گذاری دارند، می‌توانند به بازار‌های مالی پویا و متنوع این کشور مراجعه کنند. همچنین در این کشور، ارزش تولید ناخالص داخلی بالای ۹ درصد است که معیار مهمی برای انتخاب مقصد سرمایه گذاری است.

سرمایه گذاری با ۲ میلیارد تومان در اسپانیا

چنانچه می‌خواهید برای سرمایه گذاری در قاره سبز اقدام کنید، اسپانیا یکی از بهترین گزینه‌ها است. در این کشور برای راه اندازی کسب و کار خود به حداقل پانصد هزار یورو نیاز دارید. به عنوان مثال، خرید ملک یکی از محبوب‌ترین حوزه‌های سرمایه داری در اسپانیا است و می‌تواند برای برخی از افرادی که تا ۵۰۰۰۰۰ یورو هزینه کرده اند، به ویزای طلایی منجر شود.

سرمایه گذاری با ۲ میلیارد تومان در کانادا

این کشور یکی از بهترین مناطق جهان برای مهاجرت و سرمایه گذاری است. اقتصاد قوی و با ثبات آن علاقه خیلی از افراد را به خود جلب کرده است.

راه‌های مختلفی برای سرمایه گذاری در این کشور وجود دارد که از آن جمله می‌توان به سرمایه گذاری‌های دولتی و مشارکت در کسب و کار‌های نو پا اشاره کرد.

سرمایه گذاری با ۲ میلیارد تومان در لیتوانی

این کشور را می‌توان به عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها برای انجام تجارت در کشور‌های عضو اتحادیه اروپا در نظر گرفت. در این کشور، قوانین عجیب و غریبی برای سرمایه گذاران خارجی وجود ندارد و شما می‌توانید دارایی‌های خود را صرف ثبت شرکت در این کشور کنید.

علاوه بر این، می‌توانید با بودجه محدود کسب و کار خود را در این کشور راه اندازی کنید، زیرا اقتصاد آن در مقایسه با کشور‌های عضو اتحادیه اروپا ارزان‌تر است. در واقع اگر بودجه شما برای تجارت در سایر کشور‌های اروپایی کافی نیست، لیتوانی بهترین گزینه برای شما خواهد بود که منجر به اقامت نیز می‌شود.

سرمایه گذاری با ۲ میلیارد تومان در امارات

یکی از کشور‌های موفق خاورمیانه از نظر اقتصادی و تجاری است. این کشور با پیشرفت‌هایی که در عرصه‌های مختلف داشته مورد توجه سرمایه داران بسیاری از کشور‌های مختلف قرار گرفته است.

در این کشور می‌توانید سرمایه خود را در زمینه‌های مختلفی مانند تجارت روزانه، تجارت پر تقاضا، ساخت و ساز، خرید ملک، معدن و … سرمایه گذاری کنید. سرمایه داران خارجی در دبی نیز می‌توانند از اقامت در این کشور استفاده کنند.

سرمایه گذاری با ۲ میلیارد تومان در ترکیه

این کشور در سال‌های اخیر به یکی از محبوب‌ترین و آسان‌ترین کشور‌ها برای زندگی و تجارت ایرانیان تبدیل شده است.

بازار خرید و فروش ملک در این کشور بسیار پررونق است و باید آن را یکی از روش‌های کار در آن دانست. اعطای امتیاز شهروندی به خریداران املاک، یکی از ابتکارات ترکیه برای جذب سرمایه خارجی است.

در واقع، اگر به فکر سرمایه گذاری در املاک و مستغلات هستید، می‌توانید برای اخذ شهروندی این کشور نه تنها برای خود، بلکه برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود به ترکیه مراجعه کنید. البته نباید ملک خود را به مدت سه سال بفروشید و علاوه بر این، ارزش این ملک باید حداقل ۲۵۰۰۰۰ دلار باشد.

اگر تمایلی به خرید ملک در این کشور برای تجارت ندارید، می‌توانید به صورت غیر مستقیم در این سرمایه گذاری شرکت کرده و با موسسات معتبری که در زمینه املاک و مستغلات فعال هستند، شریک شوید.

سرمایه گذاری با ۲ میلیارد تومان در سنگاپور

این کشور از نظر قدرت تجاری در بین کشور‌های آسیایی، رتبه اول را دارد و از نظر بهره وری تقریباً هم سطح کشور‌های پیشرفته اروپایی است. افزایش ثروت و رقابت در بین کسب و کارها، سنگاپور را با شهر‌هایی مانند هنگ کنگ و توکیو که قوی‌ترین بازار‌های مالی را در آسیا دارند، رقابتی کرده است.

معاملات فارکس، بازار ارز، خرید و فروش سهام و معاملات املاک از سرمایه‌های اصلی اقتصاد سنگاپور هستند. معمولا کسانی که بودجه زیادی دارند، می‌توانند به سمت سرمایه گذاری املاک در این کشور حرکت کنند.

در واقع خرید و فروش ملک در این کشور به دلیل موقعیت جغرافیایی آن از محدوده قیمتی بسیار بالایی برخوردار است. بنابراین، این نوع سرمایه گذاری برای همه مناسب نیست.

سرمایه گذاری با ۲ میلیارد تومان در مالزی

مالزی نیز مانند سنگاپور در مسیر رشد بسیار خوبی قرار دارد و اقتصاد آن در منطقه آسیا در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارد. در واقع اقتصاد این کشور دیگر وابسته به نفت نیست و حالتی مدرن پیدا کرده است.

به این علت، از این کشور به عنوان یکی از گزینه‌های مهم برای سمایه گذاری یاد کرد. یکی از مزیت‌های سرمایه گذاری در این کشور امنیت و ثبات ارز آن است. بازار‌های مالی مالزی توانسته اند در برابر نوسانات دلار موقعیت ثابتی داشته باشند و رونق اهرم تجاری را حفظ کنند.

تا زمانی که کاهش قیمت نفت تأثیر قابل توجهی بر ارزش پول آن‌ها نداشته است، این چیزی است که اقتصاد مالزی را وارد مرحله مدرن کرد. به همین دلیل در حال حاضر این کشور یکی از بهترین گزینه‌ها برای سرمایه گذاران است.

کارآفرینی و وارد شدن در راه اندازی خط تولید با دو میلیارد تومان‌خط تولید

می‌توان گفت کار آفرینی و کار‌های تولیدی بهترین سرمایه گذاری با دو میلیارد تومان است. به وسیله این مبلغ می‌توان در زمینه‌های مختلف فعالیت کرده و به راه اندازی یک کسب و کار عالی با سود بالا رسید.

بسیاری از افراد اهل ریسک کردن و دلهره‌های بالا و پایین رفتن بازار‌های دارای نواسان را ندارند. بهتر است این گونه افراد مقدار پول خود را در جایی سرمایه گذاری کنند که دارای کمترین میزان ریسک بوده و بتوان به آسانی به سود خوبی برسند. از این‌رو، کارآفرینی یک گزینه عالی برای افراد خلاق است.

سرمایه گذاری در کار‌های تولیدی باید به صورتی باشد که از هر لحاظ مورد بررسی قرار داده شده و محصول تولیدی یکی از نیاز‌های مردم جامعه باشد و تقاضا برای آن زیاد باشد؛ در این صورت می‌توانید با فروش محصولات به موفقیت برسید. شما با این مقدار سرمایه می‌توانید در زمینه تولید چیز‌های به دردبخور زیادی فعالیت کنید. حتی می‌توانید دستگاه‌ها و تجهیزات کاربردی فراوانی بخرید و بدین ترتیب به کسب و کارتان رونق بدهید. می‌توانید چند نیروی کار زبده استخدام کرده و گامی مهم در راستای کارآفرینی بردارید.

بهترین ایده‌های راه اندازی خط تولید با دو میلیارد سرمایه اولیه:

 • تولید لیوان کاغذی
 • تولید سفره یکبار مصرف
 • تولید غذای حیوانات خانگی
 • تولید نایلون و نایلکس
 • تولید لنت ترمز
 • تولید شیلنگ
 • راه اندازی خط تولید چیپس
 • راه اندازی خط تولید قند
 • خط تولید دستمال کاغذی
 • راه اندازی خط تولید پفک
 • خط تولید سالاد الویه
 • راه اندازی خط تولید ادویه جات
 • خط تولید حبوبات و خشکبار
 • خط بسته بندی خشکبار

پایان مطلب/س.آ

امتیاز بدهید

تلگرام تجارت امروز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا