بورس

پیش بینی بورس؛ امروز ۱۸ مهر ۱۴۰۲

بورس روز گذشته ۱۷ مهر، در حالی به کار خود پایان داد که در ادامه روز پیشین خود همچنان خروج پول حقیقی را از بازار ثبت کرد.

به گزارش تجارت امروز؛ روز گذشته شاخص کل بازار بورس تهران رشد داشت. با این حال باقی شاخص‌های‌ بازار سهام ریزشی بود. دیروز شاخص کل ۴ هزار و ۴۷۰ واحد رشد کرد و شاخص کل هم‌وزن ۲ هزار و ۲۵۶ واحد افت کرد. همچنین شاخص کل فرابورس  ۳۳ واحد پایین آمد و شاخص هم وزن فرابورس ریزش ۲۴۳ واحدی داشت.
بیشترین افزایش قیمت

روز دوشنبه در بورس شرکت واسپاری ملت (ولملت)، شرکت فروسیلیس ایران (فروس) و شرکت صنایع شیمیایی سینا (شسینا) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت پتروشیمی ارومیه (شاروم)، شرکت لیزینگ ایران و شرق (ولشرق) و شرکت توسعه خدمات دریایی و بندری و سینا (حسینا) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای کپشیر (شرکت پشم شیشه ایران)، واعتبار (شرکت سرمایه گذاری اعتبار ایران) و شپارس (شرکت بین‌المللی محصولات پارس) در روز یکشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت عمران و توسعه شاهد (ثعمرا)، شرکت ریل پرداز سیر (حریل) و شرکت پگاه فارس (غفارس) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات دوشنبه، ۳۷ نماد صف خرید داشتند و ۱۰۹ نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد ۳۶ درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۵۷ میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش ۵۳ درصدی به ۴۴۴ میلیارد تومان رسید.

معاملات دیروز بورس تهران با روند نزولی شاخص کل آغاز شد اما خیلی زود شاخص به سمت بالا تغییر جهت داد. اما در نیمه دوم معاملات بار دیگر شاخص نزول کرد و در نهایت شاخص کل بالا‌تر از سطح روز قبل ایستاد.

نمادهای پارس، وپاسار و کگل بیشترین اثر منفی را بر شاخص داشتند و در مقابل فولاد، فارس و فملی شاخص‌سازهای دیروز بودند.

اما دیروز تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار برای چهاردهمین روز متوالی منفی شد و ۴۵۵ میلیارد تومان از بازار خارج شد. نمادهای وبملت، وآیند، خودرو، شستا، خساپا، وسالت، وسدید، فملی، وتجارت و گلدیرا بیشترین خروج سرمایه را داشتند.

در مجموع سه روز اخیر ۲ هزار و ۲۲۵ میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شده است.

همچنین دیروز ارزش معاملات خرد سهام ریزش کرد. ارزش معاملات خرد با کاهش ۲۳ درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم ۴ هزار و ۴۱۵ میلیارد تومان رسید.

 بنابراین بازار همچنان گرفتار دوگانه رکود و خروج پول است. دو عاملی که مانع رشد بازار هستند و می‌تواند امروز نیز چهارمین روز نزولی متوالی را رقم بزند.

 پایان مطلب/س.آ

امتیاز بدهید

تلگرام تجارت امروز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا