صنعت غذایی

بررسی انواع دستگاه شیرینگ کابینی

دستگاه های شیرینگ پک از جمله معروف ترین دستگاه ها در بین ماشین آلات بسته بندی هستند. این دسته از دستگاه‌ها قابلیت استفاده از اغلب پلاستیک های بسته بندی را دارند و می‌توانند محصولات متنوعی بسته بندی کنند. به همین علت محصولات شرینک پک در تمام صنایع تولیدات دارو، مواد شیمیایی، تولید مواد غذایی، خشکبار و تنقلات، بطری، آرایشی بهداشتی و مانند اینها مورد استقبال است.

دستگاه های شیرینگ کابینی از زیرمجموعه دستگاه شیرینگ پک است. ماشین آلات بسته بندی شرینک پک انواع مختلفی مانند شرینک تمام اتوماتیک، نیمه اتوماتیک، کابینی و پلی اتیلن دارند و از این میان دستگاه های بسته بندی شیرینگ کابینی در فروشگاه های محصولات دارویی، آرایشی بهداشتی، صحافی، رستوران و قنادی به کار می‌رود.

اگر صاحب یک واحد تولیدی یا کارگاه هستید و قصد خرید دستگاه های شیرینگ پک یا خرید شیرینگ کابینی را دارید، با مطالعه این مطلب تمام اطلاعات مورد نیاز برای خرید دستگاه های شیرینک کابینی را به دست می‌آورید.

پیشنهاد: سفارش دستگاه بسته بندی بیسکویت – بهترین قطعات – خدمات پس از فروش

 دستگاه های شیرینگ پک چطور کار می‌کند؟

مجموعه تمام ماشین آلات بسته بندی شیرینگ پک بر اساس گرمادهی به پلاستیک بسته بندی است. دستگاه ها به فیلم مخصوص بسته بندی درون دستگاه حرارت لازم را می‌دهد. با این حرارت، پلاستیک نرم می شود و مطابق نیاز بسته بندی می‌تواند شکل بگیرد، جمع شود و به هم بچسبد.

همانطور که اشاره شد دستگاه های بسته بندی در تمام صنایع و حوزه های تولید و آماده سازی کالا کاربرد دارد و بنا بر نیاز محصول در ابعاد و اندازه های مختلف تولید شده است.

پیشنهاد: استعلام قیمت و خرید دستگاه بسته بندی تخم مرغ – شرایط فروش ویژه – خدمات پس از فروش

ویژگی های بسته بندی شیرینک پک

بسته بندی شیرینگ پک از محصول در برابر فشار، آسیب، دما، ضربه و رطوبت محافظت می‌کند و مقاومت بالایی دارد. پلاستیک های بسته بندی شیرینگ به راحتی پاره نمی‌شوند. در نتیجه می‌توانند برای محصولاتی که انبار می‌شود، بسته بندی مقوایی دارند و رطوبت و حرارت می‌تواند به آنها آسیب بزند، مناسب است.

در کنار همه این موارد، بسته بندی شرینک پک مقرون به صرفه است و از سایر پلاستیک ها و انواع دیگر بسته بندی ارزان تر است. با این حال تمام صنایعی که برای بسته بندی کالاها و تولیدات خود از بسته بندی شیرینگ پک استفاده می‌کنند، نیاز به تهویه سالم و مدوام در محیط کارگاهی و کارخانه ای خود دارند. چرا که پلاستیک های شیرینگ پک دحین حرارت‌دهی از خود گازی منتشر می‌کنند که می‌تواند در طولانی مدت برای انسان مضر باشد. با این حال، ثابت نشده که این گاز می‌تواند برای محتوای داخل بسته، زیان آور باشد.

در ادامه ویژگی‌های منحصر به فرد دستگاه های شیرینگ کابینی و موارد استفاده از آن را بررسی می‌کنیم.

بررسی دستگاه های شیرینگ کابینی

دستگاه شیرینگ کابینی نسبت به دیگر دستگاه های بسته بنید شیرینگ پک، ابعاد کوچک تری دارد و متناسب با نیاز کارگاه‌ها و فروشگاه های داخل شهری طراحی شده است. به این معنی که بتواند هر تعداد محصول که لازم است را بسته بندی کند و فضای زیادی را هم اشغال نکند.

رستوران‌ها، قنادی‌ها، فروشگاه های تولیدات نان و شیرینی، هتل ها، کافی شاپ ها، کترینگ‌ها، داروخانه و عطاری ها، کارگاه های بسته بندی مواد دارویی و بهداشتی، همگی می‌توانند از دستگاه شیرینک پک کابینی برای بسته بندی محصولات خود استفاده کنند.

مشخصات فنی دستگاه شیرینگ کابینی NPS80

دستگاه شرینک کابینی NPS80 با ابعاد ۱۲۶۰ در ۷۲۰ در ۱۱۴۰ حجم زیادی نمی‌گیرد و با وجود چرخ‌هایی که زیر پایه‌های دستگاه کار گذاشته شده، به راحتی قابل حمل است. ارتفاع دستگاه از طریق تنظیم پایه ممکن است و می‌تواند آن را مطابق نیاز فروشگاه یا کارگاه تنظیم کرد.

فیلم‌های بسته بندی شرینک پی وی سی و شیرینگ پلی اولیفین هر دو می‌توانند در دستگاه استفاده شوند و مواد مختلف را بسته بندی کنند. فیلم‌های پلی اولیفین می‌توانند در مجاورت مستقیم با محصولات غذایی باشند، در نتیجه کارگاه های تولید غذا، هتل ها و فروشگاه های نان و شیرینی و قنادی ها همگی می‌توانند با استفاده از پلاستیک پلی اولیفین، بدون نگرانی از آسیب به غذا یا زیان بار بودن پلاستیک، ماده غذایی مورد نیاز خود را بسته بندی کنند.

بررسی انواع دستگاه شیرینگ کابینی

کاربری دستگاه دستگاه شرینک کابینی NPS80 راحت است و نیاز به نیروی متخصص ندارد. سرعت این دستگاه هم بالا است و می‌تواند در هر ساعت بین ۳۵۰ تا ۴۰۰ محصول را بسته بندی کند. این دستگاه به صورت همزمان عمل شرینک پلاستیک و دوخت آن را انجام می‌دهد و به همین علت سریع بسته بندی می‌کند.

دستگاه شیرینگ کابینی NPS80 برخلاف دو دستگاه دیگر شرینک های کابینی برای بسته بندی جعبه محصولات مواد غذایی، خوراکی‌ها و شیرینی‌ها مناسب است.

 مشخصات فنی دستگاه شیرینگ کابینی NPS70

دستگاه شیرینگ کابینی NPS70 نسبت به مدل NPS80 کابین خیلی بزرگتری دارد. در نتیجه با هیچ گونه محدودیتی در نوع بسته بندی محصولات مواجه نیست و می‌تواند انواع بسته‌ها، جعبه‌ها، سطل‌ها و بطری‌ها را در ابعاد مختلف بسته بندی کند. مصرف این دستگاه مانند مدل NPS80 در کارگاه‌ها و واحدهای تولیدی است و عمده تفاوت این دو مدل در اندازه و سایز است.

واحدهای بسته بندی محصولات دارویی، قاب سازی، قطعات خودرو، قطعات یدکی، دارویی و آرایشی بهداشتی می‌توانند برای بسته بندی جعبه محصولات خود از دستگاه شرینک کابینی استفاده کنند.

کاربری این دستگاه نیز مانند همتای خودش مدل NPS80 ساده است و به اپراتور متخصص نیاز ندارد. عمل دوخت و شیرینگ را با هم انجام می‌دهد و هر دو نوع رول فیلم بسته بندی پلی اولیفین و پی وی سی شیرینگ در آن به کار می‌رود. همچنین در هر دو دستگاه بخشی از پلاستیک به عنوان محل پرفراژ علامت سازی می‌شود تا مشتریان به راحتی بتوانند محصول را باز کنند.

مشخصات فنی دستگاه شیرینگ کابینی R80

این دستگاه نیز برای مصارف درون شهری و فروشگاه‌های مختلف که مصارف بسته بندی سریع دارند، به راحتی قابل استفاده است. تولیدی‌های مختلف، واحدهای بسته بندی انواع کتاب، مجله، جعبه بازی های فکری، جعبه های مقوایی تنقلات خشک مانند بیسکوییت، نان های شیرینی، کوکی و مانند اینها، همگی می‌توانند از دستگاه بسته بندی کابینی R80 بهره ببرند.

بررسی انواع دستگاه شیرینگ کابینی

این دستگاه ابعاد کوچک‌تری نسبت به دو مدل دیگر شیرینگ های کابینی دارد و برای مصارف درون فروشگاهی مناسب‌تر است. با این حال از نظر سرعت بسته بندی با دو مدل دیگر تفاوتی نمی کند و در هر ساعت می تواند بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ جعبه را بسته بندی کند. ابعاد کوچکتر این دستگاه، وزن آن را هم کاهش داده، در نتیجه حمل و جا به جایی شیرینگ کابینی R80 نسبت به دو مدل دیگر بسیار ساده‌تر است.

سخن پایانی

دستگاه های شرینک کابینی برای بسته بندی مختلف جعبه ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. هیچ کدام از انواع مختلف این دستگاه به اپراتور متخصص نیاز ندارند و سرعت بسته بندی آنها به نسبت سایر انواع دستگاه های شیرینگ پک بالا است. در نتیجه واحدهای تولیدی کوچک و داخل شهری که به دنبال بسته بندی جعبه ها و محصولات متنوع خود هستند می‌توانند با تهیه این دستگاه ها، کالاها را با کیفیت و امنیت بهتری انبار کنند و به فروش برسانند.

همه انواع دستگاه های شیرینگ های کابینی می‌تواند هر دو پلاستیک بسته بندی POV و PVC را بسته بندی کنند. همچنین دورریز و پسماند پلاستیک این دستگاه بالا نیست که به صاحبان صنایع در مدیریت هزینه‌ها بهتر کمک می‌کند.

 

امتیاز بدهید

تلگرام تجارت امروز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا